376

Odp: Oczyszczanie ruin i akcja malowania krzyża na Jawornicy

Jestem pełen podziwu dla wiedzy kolegów i koleżanek smile Ciekawe kiedy Wy śpicie:)

http://szlakiibezdroza.blogspot.com/  - wszystko na czasie .

377

Odp: Oczyszczanie ruin i akcja malowania krzyża na Jawornicy

Dziś przyszła paczka z zamówionymi Beskidtrekami. Moja propozycja w temacie dostarczenia gazety dla naszych forumowiczów wygląda tak:

1. Baca (gratis), MK (gratis), szefowie Alp-Budu (gratis), Rodzina Frysiów (gratis) oraz Harnaś wołoski - przekażę Ferdynansowi, a ten da do rozprowadzenia Bacy.

2. Lowell (gratis), Jolanta, Ania 847, CzarownicaZpogodnej - wszystko wskazuje na to, iż w najbliższy weekend będę na Potrójnej, więc zostaną w chatce Ani i Rafała. Odbierze Lowell (o ile się wybierze na Potrójną w ten weekend). Jeśli nie, to będziemy myśleć dalej wink.

3. Ufokowi i Angi'emu wręczę osobiście przy najbliższym spotkaniu w górach (lub dolinach) wink

"Picie wódki, to jest wprowadzanie elementu baśniowego do rzeczywistości."
Jan Himilsbach

378

Odp: Oczyszczanie ruin i akcja malowania krzyża na Jawornicy

Myślę, że się przebijemy i dotrzemy z Czarownicą wink

379

Odp: Oczyszczanie ruin i akcja malowania krzyża na Jawornicy

Sobota czy niedziela? big_smile

Wokół góry, góry i góry...i całe moje życie w górach, ileż piękniej drozdy leśne śpiewają,niż śpiewak płatny na chórach. Wokół lasy, lasy i wiatr...i całe życie w wiatru świstach. Wszyscy, których kocham, wita was modrzewia ikona złocista. (J.Harasymowicz) smile

380

Odp: Oczyszczanie ruin i akcja malowania krzyża na Jawornicy

Właśnie to muszę z Czarownica ustalić wink

381

Odp: Oczyszczanie ruin i akcja malowania krzyża na Jawornicy

W niedzielę obudzimy Darkheusha na Potrójnej wink i odbierzemy treki !

382

Odp: Oczyszczanie ruin i akcja malowania krzyża na Jawornicy

Dzisiaj czytałem obszerny artykół na temat akcji malowania Krzyża na Jawornicy w ,,Nowinach Andrychowskich".Opisany w bardzo pochwalnej formie między innymi wychwalone nasze forum Beskidu Małego . Niestety w tym momencie nie dysponuje gazetą (miałem kupic ale mi sie zabyło) i nie jestem w stanie zacytowac . Jesli nikt tego wczesniej nie zrobi postaram sie w najblizszym czasie to przepisac

Bez wycieczek,podróży,życie ludzkie upływa beztreściwie,nudno i szaro ,toteż one nie tylko urozmajcają,ale rzec można przedłużają nasze życie                             K.SOSNOWSKI

383

Odp: Oczyszczanie ruin i akcja malowania krzyża na Jawornicy

ferdynans napisał/a:

Dzisiaj czytałem obszerny artykół na temat akcji malowania Krzyża na Jawornicy w ,,Nowinach Andrychowskich".Opisany w bardzo pochwalnej formie między innymi wychwalone nasze forum Beskidu Małego .

Szkoda, że nie ma najmniejszej wzmianki o akcji "Krzyż". Została opisana tylko historia schronu na Jawornicy i akcji jego renowacji. Może i marudzę teraz, ale gdyby NA trzymały "poziom" powinno się znaleźć w tekście również i o tym, jak również o sponsorach. No trudno. Widać NA jeszcze "żyją" okresem wyborczym, co widać po lekturze niektórych tekstów w grudniowym numerze. Niestety po raz kolejny przekonałem się, że rzetelność i obiektywizm jakoś są pojęciami obcymi dla redakcji NA. Tym bardziej, że czytając tekst Pana Janusza Ślagora mam nieodparte wrażenie, że sporo tego tekstu to po prostu kombinacja klawiszy "ctrl+c/ctrl+v" z wykorzystaniem tekstu Bacy i Neny dla "Na szlaku". Ale to moja prywatna opinia. Jakby co, mam skan, więc jeśli ktoś jest zainteresowany to proszę o kontakt na PW.

"Picie wódki, to jest wprowadzanie elementu baśniowego do rzeczywistości."
Jan Himilsbach

384

Odp: Oczyszczanie ruin i akcja malowania krzyża na Jawornicy

Zgadzam się z tobą Darku, ten tekst jest trochę lipny, NA to typowa polityczna gazeta(uważam że żyją okresem wyborczym cały rok), nie wiem czy zauwazyłeś ile miejsca poświęcili na wywiad z Krzysztofem Wyrzykowskim-1/3 strony, tylko 3 pytanka, a wywiad trwał chyba z 20 minut. taki wywiad aż prosiłoby się na co najmniej dwie strony!a co do tekstu na Jawornicy to też jestem rozczarowany!hej!

385

Odp: Oczyszczanie ruin i akcja malowania krzyża na Jawornicy

Racja darkheush cały artykuł wydaje się jednym wielkim zlepkiem pochodzącym co najmniej z trzech źródeł. Nie ma adnotacji na ich temat. O krzyżu nic nie jest napisane, o sponsorach również. Troszkę mało profesjonalne podejście do tematu. Ale z drugiej strony cieszy, że w ogóle poruszony został ten temat.

386

Odp: Oczyszczanie ruin i akcja malowania krzyża na Jawornicy

Co do artykułów w NA to mam trochę mieszane uczucia. Nie można tutaj napisać własnego artykułu tak jak by się chciało neutral

387

Odp: Oczyszczanie ruin i akcja malowania krzyża na Jawornicy

ja osobiście cieszę się, że coś napisali. Mogli odmówić pisania. Temat z NA był już podejmowany zaraz po pierwszych dwóch spotkaniach na górze i wtedy była mowa tylko o historii schroniska Stąd tylko ta cześć została opisana. Że w trakcie wyszło jeszcze malowanie krzyża to po konsultacjach z NA nie udało się już podmienić tematu i była informacja albo historia albo dziękujemy więc wolałem, żeby coś napisać napisali, a że wyszło jak wyszło. Hmm. NA rządzi się swoimi prawami. Darek na pewno wie. Więc ja tu do autora treści nie mam pretensji, lecz do jego przełożonego, który go bardziej ograniczał w treści. Dla informacji tekst miał być w październiku a że został wydany w grudniu. W końcu kampania wyborcza swoimi prawami się rządzi.

----------------------------------------
Największą ozdobą naszego Beskidu [...] są jego urocze doliny. Wprawdzie dawno już straciły one charakter pierwotności i dzikości, [...] ale mimo wszystko nie są pozbawione swoistego wdzięku, chociaż wszędzie już widoczne są ślady rąk ludzkich.
- Jan Galicz

388

Odp: Oczyszczanie ruin i akcja malowania krzyża na Jawornicy

Oczywiście, że to cieszy. Miło również, że pozytywnie napisano o naszym forum.

389

Odp: Oczyszczanie ruin i akcja malowania krzyża na Jawornicy

Ania i Rafał mam już kolejne pozwolenie na ścięcie kilku drzewek Dostałem je niedawno od pana Andrzeja Możemy coś podziałać póki odwilżowo jest A zima to chyba najlepsza pora na ścinanie bo drzewa mają mało wody

----------------------------------------
Największą ozdobą naszego Beskidu [...] są jego urocze doliny. Wprawdzie dawno już straciły one charakter pierwotności i dzikości, [...] ale mimo wszystko nie są pozbawione swoistego wdzięku, chociaż wszędzie już widoczne są ślady rąk ludzkich.
- Jan Galicz

390

Odp: Oczyszczanie ruin i akcja malowania krzyża na Jawornicy

Baca ja piłę mam taką niedużą, mógłbym ją wytaskać na górę, żółtym szlakiem bo najbliżej. 
Jaki dzień by Ci pasował?  Mi przydałoby się trochę ruchu po chorobie wink
Może sobota? Tylko muszę jeszcze żoneczkę przekonać big_smile
Inaczej,  na dwie piły by szło szybciej i przy okazji Rafał zdradził by mi parę tajników ścinania drzew big_smile
A pora do ścinania jest "jedyna", robi się to styczeń-luty.

Ostatnio edytowany przez MK (2011-01-13 22:03:38)

... by Beskid Mały, był najpiękniejszym pasmem górskim.
Czystszym, zadbanym, pokazującym swe piękno i historię.

391

Odp: Oczyszczanie ruin i akcja malowania krzyża na Jawornicy

Ania i Rafał - czekam na informację od was, kiedy możemy ściąć drzewa przy ruinach. Wiem, że dojazd nie jest łatwy i czekam na waszą opinię z góry. Wystarczy kilka 2-3 dni dać wcześniej znać

----------------------------------------
Największą ozdobą naszego Beskidu [...] są jego urocze doliny. Wprawdzie dawno już straciły one charakter pierwotności i dzikości, [...] ale mimo wszystko nie są pozbawione swoistego wdzięku, chociaż wszędzie już widoczne są ślady rąk ludzkich.
- Jan Galicz

392

Odp: Oczyszczanie ruin i akcja malowania krzyża na Jawornicy

Dzisiaj byłem wypatrzeć jak tam nasze prace wyglądają i całkiem całkiem

ruiny
https://lh6.googleusercontent.com/_A22hZot4HrQ/TWqJHG_T0xI/AAAAAAAAFIQ/zpOkp4TwYwY/bol%C4%99cina%20nawie%C5%9Bnica%2C%20jawornica%2C%20bol%C4%99cina%20wojewod%C3%B3wka%20059.jpg

krzyż
https://lh4.googleusercontent.com/_A22hZot4HrQ/TWqI_0gGArI/AAAAAAAAFIA/jtvgPtFO2Y4/s576/bol%C4%99cina%20nawie%C5%9Bnica%2C%20jawornica%2C%20bol%C4%99cina%20wojewod%C3%B3wka%20054.jpg

----------------------------------------
Największą ozdobą naszego Beskidu [...] są jego urocze doliny. Wprawdzie dawno już straciły one charakter pierwotności i dzikości, [...] ale mimo wszystko nie są pozbawione swoistego wdzięku, chociaż wszędzie już widoczne są ślady rąk ludzkich.
- Jan Galicz

393

Odp: Oczyszczanie ruin i akcja malowania krzyża na Jawornicy

Wczoraj znowu odwiedziłem moje ulubione miejsce, czyli Jawornicę i muszę przyznać, że porządek wokół ruin był prawie zachowany. Widać, że turyści palą sobie ognisko z zebranych przez nas patyków na ruinach tuż przy ławeczce, ale pozostawiają kapsle po piwach z butelek i tu boli, za to szkła nie znalazłem w pobliżu ruin.

Dzięki wyczyszczeniu ruin w dwóch miejscach pojawił się  fiołek polny (Viola arvensis Murr.)

Jeśli chodzi o krzyż to znalazłem już jeden napis w górnej części krzyża, ale nie jest on widoczny z dołu.

https://lh6.googleusercontent.com/_A22hZot4HrQ/TcRfe01y7qI/AAAAAAAAGHA/gHDXJHKGGJA/bol%C4%99cina%20wojewod%C3%B3wka%2C%20jawornica%2C%20bol%C4%99cina%20nawie%C5%9Bnica%20070.jpg

https://lh5.googleusercontent.com/_A22hZot4HrQ/TcRfcTprmjI/AAAAAAAAGG8/mOE9c9frJ8Y/bol%C4%99cina%20wojewod%C3%B3wka%2C%20jawornica%2C%20bol%C4%99cina%20nawie%C5%9Bnica%20064.jpg

https://lh4.googleusercontent.com/_A22hZot4HrQ/TcRfsKL7TVI/AAAAAAAAGHY/OwO3TMOuvR4/bol%C4%99cina%20wojewod%C3%B3wka%2C%20jawornica%2C%20bol%C4%99cina%20nawie%C5%9Bnica%20085.jpg

Jak widać na górze jest już zielono.

----------------------------------------
Największą ozdobą naszego Beskidu [...] są jego urocze doliny. Wprawdzie dawno już straciły one charakter pierwotności i dzikości, [...] ale mimo wszystko nie są pozbawione swoistego wdzięku, chociaż wszędzie już widoczne są ślady rąk ludzkich.
- Jan Galicz

394

Odp: Oczyszczanie ruin i akcja malowania krzyża na Jawornicy

Ruiny widać mają się dobrze, cieszy to bardzo smile

395

Odp: Oczyszczanie ruin i akcja malowania krzyża na Jawornicy

To tak, tylko jakiś dwóch smarkaczy nie doceniło naszej pracy na krzyży Po co im ten podpis Weźmie się farbę to i tak się im zamaluje przy okazji

----------------------------------------
Największą ozdobą naszego Beskidu [...] są jego urocze doliny. Wprawdzie dawno już straciły one charakter pierwotności i dzikości, [...] ale mimo wszystko nie są pozbawione swoistego wdzięku, chociaż wszędzie już widoczne są ślady rąk ludzkich.
- Jan Galicz

396

Odp: Oczyszczanie ruin i akcja malowania krzyża na Jawornicy

baca napisał/a:

To tak, tylko jakiś dwóch smarkaczy nie doceniło naszej pracy na krzyży Po co im ten podpis Weźmie się farbę to i tak się im zamaluje przy okazji

Na to już niestety nie poradzimy nic. Jak ktoś z domu wychowania nie wyniósł to już go tego nie nauczymy...

397

Odp: Oczyszczanie ruin i akcja malowania krzyża na Jawornicy

Dobrym przykładem możemy wiele zdziałać, nawet nie wiecie jak dużo.
Tylko się nie zrażać i robić swoje, a przede wszystkim uczyć swoje dzieci, u mnie już wnuki.
Jak się nie poddamy to nasz mini świat, mini ojczyzna, BM będzie należał do najpiękniejszego pasma górskiego w Polsce,    tylko trzeba w to wierzyć.
Jest powiedzonko: „Wiara czyni cuda” i to jest prawda smile

Ostatnio edytowany przez MK (2011-05-07 16:19:10)

... by Beskid Mały, był najpiękniejszym pasmem górskim.
Czystszym, zadbanym, pokazującym swe piękno i historię.

398

Odp: Oczyszczanie ruin i akcja malowania krzyża na Jawornicy

Super jak ktoś penetruje szlaki mniej odwiedzane w naszym BM-ie przez turystów.
Jeszcze milej jak pojawi się foto relacja big_smile
Miłe wspomnienia smile
Od tej akcji Bacy zaczęła się moja przygoda z Forum Beskidu Małego
z czego jestem bardzo zadowolony big_smile
Miło popatrzeć na swe dzieło, dzieło forumowiczów smile

... by Beskid Mały, był najpiękniejszym pasmem górskim.
Czystszym, zadbanym, pokazującym swe piękno i historię.

399

Odp: Oczyszczanie ruin i akcja malowania krzyża na Jawornicy

W ten weekend będę chciał tam wyskoczyć coś popracować Może się uda jak nie będzie padało

----------------------------------------
Największą ozdobą naszego Beskidu [...] są jego urocze doliny. Wprawdzie dawno już straciły one charakter pierwotności i dzikości, [...] ale mimo wszystko nie są pozbawione swoistego wdzięku, chociaż wszędzie już widoczne są ślady rąk ludzkich.
- Jan Galicz

400

Odp: Oczyszczanie ruin i akcja malowania krzyża na Jawornicy

No lubie odkrywać mniej znane miejsca  wink Choć nigdy jeszcze w paśmie Żurawnicy nie byłem  hmm   baca na początku tematu kiedyś wspominałeś o tablicy z historią tego schronu, czy ten temat jest aktualny? Bo to by była naprawde świetna sprawa  smile