1

Temat: Spotkania Ludzi Gór

Wiem, że sporo miłośników gór i Beskidu Pięknego spotka się w sobotę na Gibasach (mnie się nie uda tam dotrzeć), ale chciałem – trochę z kronikarskiego obowiązku - napisać o VI Spotkaniach Ludzi Gór na Leskowcu. Spotkanie organizuje PTTK w Bielsku-Białej 16 maja.

W programie: wędrówka niebieskim i czerwonym szlakiem z Koconia na Laskowiec i Jaworzynę, możliwość udziału we mszy świętej na Groniu Jana Pawła II. Zejście czerwonym szlakiem do Krzeszowa lub żółtym do Targoszowa oraz zwiedzanie sanktuarium maryjnego na Jasnej Górce w Ślemieniu.

Nic nie wiem o wcześniejszych spotkaniach. Czy takowe odbywały się w Beskidzie Małym?

2

Odp: Spotkania Ludzi Gór

Z tego co wiem to w niedzielę ma się odbyć VI Ogólnopolska Pielgrzymka Przewodników. Mszę Świętą odprawi J.E.Ks.Biskup Janusz Zimniak. Dokona on również poświęcenia tablicy Śp. Ks. Dr Jerzego Pawlika. OPP jest już organizowana 6 raz i zazwyczaj odbywa się w połowie maja.

----------------------------------------
Największą ozdobą naszego Beskidu [...] są jego urocze doliny. Wprawdzie dawno już straciły one charakter pierwotności i dzikości, [...] ale mimo wszystko nie są pozbawione swoistego wdzięku, chociaż wszędzie już widoczne są ślady rąk ludzkich.
- Jan Galicz

3

witam
drodzy forumowicze, ma może ktoś z Was harmonogram Mszy Świętych które mają się odbyć w 2011 roku w kaplicy na Groniu Jana Pawła II, zawsze był w internecie ale jakoś nie potrafię znaleźć...
z góry dzięki

4

feiter tu go masz smile
http://www.andrychow.pl/modules.php?op= … pageid=395

"Tak jak zawsze, kiedy zdarza mi się widzieć coś niebywałego, żałowałem, że nie ma ze mną miłych sercu ludzi, żeby mogli oni też swoje zatroskane oczy widokiem czystym uradować i przemyć, zasługują przecież na to nie mniej niż ja, albo bardziej"  /E. Stachura/

5

dziękuję za pomoc nena

6

nie ma za co wink

"Tak jak zawsze, kiedy zdarza mi się widzieć coś niebywałego, żałowałem, że nie ma ze mną miłych sercu ludzi, żeby mogli oni też swoje zatroskane oczy widokiem czystym uradować i przemyć, zasługują przecież na to nie mniej niż ja, albo bardziej"  /E. Stachura/

7

bieżące wydarzenia i informacje znajdziesz tutaj www.gron.diecezja.bielsko.pl

----------------------------------------
Największą ozdobą naszego Beskidu [...] są jego urocze doliny. Wprawdzie dawno już straciły one charakter pierwotności i dzikości, [...] ale mimo wszystko nie są pozbawione swoistego wdzięku, chociaż wszędzie już widoczne są ślady rąk ludzkich.
- Jan Galicz

8

dzięki baca postaram się tam zerkać od czasu do czasu