1

Temat: w magicznym świecie BM

Dzisiaj wybrałem się na krótką wyprawę w BM.

Jak macie ochotę to poczytajcie wink
Wszystko zaczęło się w nocy, kiedy synek starannie budził mnie co kilkanaście minut. W końcu ząbki mu idą więc go rozumiem. I tak to dość łagodnie póki co przechodzi. Przed 7 znowu mnie budzi, ale tym razem głodny jest więc szybko robię mu papu i nakarmiam go. Kochaną żonkę informuję, że będę w góry się brał, ale jeszcze nie wiem gdzie. Na pewno podjadę samochodem. Oczywiście limit czasowy dostaje więc szybko w głowie plan układam co, gdzie i jak. Wyjeżdżam kilka minut po 7 i uderzam na Praciaki. W końcu dawno u Rafała i Ani nie byłem a ostatnio nie wiele mi brakowało, aby do nich zajrzeć. Pruję więc do góry ścieżką przez Szkołę i wzdłuż linii aby jak najszybciej dojść na wierch. Opłacało się. Słoneczko zaczyna coraz bardziej rozjaśniać niebo a mi pojawia się micha na twarzy, że będzie dzisiaj szansa na fajne fotki i może coś jeszcze. I rzeczywiście barwy nie do opisania i nie do sfotografowania zaczynają się na wysokości Szkoły. Po pół godzinie dochodzę na szczyt, gdzie pykam jeszcze kilka fotek i kieruje się do Chatki Rafała Tu złocisty napój i mówię, że długo nie zagoszczę, bo czas mnie goni. Śmigam więc dalej na Zakocierską i przez Zbójeckie Okno zachodzę pod chatę Lucjana. Nie wchodzę do środka i kieruję się Na Przykrą. Patrzę na kloka i całkiem dobry mam czas. Narciarzy od z....a na stoku ale warunki w końcu ku temu. Ja śmigam szlakiem dalej. Słońce, błękitne niebo oraz przepiekany las w śnieżnym ubiorze wprowadzają mnie w bajkowy klimat. Swym czarem prowadzą mnie przez Łamaną Skałę aż do Anuli. O 1030 jestem już w punkcie rozgałęzienia i postanawiam zanurkować do Groty. Ścieżka wydeptana więc w 15 minut jestem już na miejscu i spotykam dwóch kolesi. Chwilę pogawędzili i poszli. Ja szybki wpis do książeczki robię i kilka fotek. Tuż tuż za mną widzę, że wspina się starsza parka z Lasu na małe ognisko pod Grotę. Ponoć żółtym szli ale im szlak uciekł więc szli na pamięć. Ja wspinam się z powrotem na Anulę Ciągnie się ta droga Udaje mi się dojść na 1130. No to zostaje mi ostatnia godzina mojej wędrówki, więc przecinam na wprost drogę i prosto doliną Wieprzówki schodzę pod wyciąg narciarski. Na dolej jestem przed południem z czego się cieszę. Szybki powrót do domu i można dalej się synem zająć smile

Fotki poniżej dla zainteresowanych

http://lh6.ggpht.com/_A22hZot4HrQ/TUQoXGARwgI/AAAAAAAAEjk/4OZgz3l32R0/praciaki%2C%20czarny%20gro%C5%84%2C%20zakocierska%2C%20%C5%82amana%20ska%C5%82a%2C%20komonieckiego%2C%20praciaki%20213.jpg

----------------------------------------
Największą ozdobą naszego Beskidu [...] są jego urocze doliny. Wprawdzie dawno już straciły one charakter pierwotności i dzikości, [...] ale mimo wszystko nie są pozbawione swoistego wdzięku, chociaż wszędzie już widoczne są ślady rąk ludzkich.
- Jan Galicz

Odp: w magicznym świecie BM

Baca-bardzo fajna wyprawa,skutecznie zachęciłeś mnie by jutro z rana podreptac po "magicznym Beskidzie Małym".Hej!!!

3

no toś Baca walnął fajną rundkę, a za taką pogodę to mógłbym Cię zamordować big_smile

4

no fajna fajna Jutro może spontanicznie też gdzieś wyskoczę wink

Największą ozdobą naszego Beskidu [...] są jego urocze doliny. Wprawdzie dawno już straciły one charakter pierwotności i dzikości, [...] ale mimo wszystko nie są pozbawione swoistego wdzięku, chociaż wszędzie już widoczne są ślady rąk ludzkich.
- Jan Galicz

5

Pikne fotecki smile A sniega duzo?

http://szlakiibezdroza.blogspot.com/  - wszystko na czasie .

6

Baca nie tylko pogodaCi dopisała, ale i fajna trasa wyszła. Fotki powalają na kolana, już Ci dałam komenty na Picasie big_smile

Wokół góry, góry i góry...i całe moje życie w górach, ileż piękniej drozdy leśne śpiewają,niż śpiewak płatny na chórach. Wokół lasy, lasy i wiatr...i całe życie w wiatru świstach. Wszyscy, których kocham, wita was modrzewia ikona złocista. (J.Harasymowicz) smile

7

śniega jest w sam raz Miejscami max 30 cm, ale ścieżki mocno przechodzone i ubite No chyba, że czasami się idzie na azymut to już nie

- Jan Galicz

8

Baca, w takim tempie - taką trasę??? No sorry, ale ja się nie piszę na wspólne wędrówki, bo mnie zajedziesz na pierwszym podejściu. Miano dziadka do czegoś zobowiązuje big_smile Fajna traska, tylko jak już wspomniałem pokonana w niewiarygodnym (dla mnie tempie), a i foty świetne. Tak zerkałem dziś przez firmowo-kęckie okna i czułem inwersję w "kościach". Gratuluję "ustrzelenia" warunków. Szkoda tylko, że Taterek nie miałeś, ale zapewne nadrobisz jeszcze nie raz wink

P.S. Wybacz, że nie odebrałem telefonu, ale byłem w robocie.

"Picie wódki, to jest wprowadzanie elementu baśniowego do rzeczywistości."
Jan Himilsbach

9

Dziadku nic się nie martw Można się dostosować wink

- Jan Galicz

10

Bardzo fajna wycieczka. Wczoraj też dreptałem po BM. Zima przy takiej pogodzie powalająca. Staram się chodzić własnymi ścieżkami i brakuje mi określenia tego co robię zimą. W pozostałych porach roku to chaszczing. Jak to nazywa się zimą?

11

kruwad napisał/a:

Bardzo fajna wycieczka. Wczoraj też dreptałem po BM. Zima przy takiej pogodzie powalająca. Staram się chodzić własnymi ścieżkami i brakuje mi określenia tego co robię zimą. W pozostałych porach roku to chaszczing. Jak to nazywa się zimą?

może..zasping? smile

"Góry upajają. Człowiek uzależniony od nich jest nie do wyleczenia. Można pokonać alkoholizm, narkomanię, słabość do leków. Fascynacji górami nie można" Edmund Hillary

12

Lepiej śnieżing :]

"Nie uda się odnieść w życiu sukces, jeśli człowiek nie zaangażuje się w to całym sercem.To samo dotyczy sztuki przetrwania- ci którym udaje się wyjść z opresji, zawsze dają z siebie wszystko.Zarówno w życiu jak i w survivalu, jeżeli się łamiesz przegrywasz."Bear Grylls

Zapraszam do galerii : http://picasaweb.google.com/109029069602413014760

13

Choć tempo miałeś masakryczne baca big_smile, to widać , że nogi same prowadziły w tak cudny zimowy BM smile. Piękna wycieczka ! smile Od razu przypomniała mi się nasza zimowa wyprawa do Groty smile.

"Tak jak zawsze, kiedy zdarza mi się widzieć coś niebywałego, żałowałem, że nie ma ze mną miłych sercu ludzi, żeby mogli oni też swoje zatroskane oczy widokiem czystym uradować i przemyć, zasługują przecież na to nie mniej niż ja, albo bardziej"  /E. Stachura/

14

baca napisał/a:

Dzisiaj wybrałem się na krótką wyprawę w BM...... i postanawiam zanurkować do Groty......jestem już na miejscu i spotykam dwóch kolesi.

Baco, tych dwóch gości to ja chyba znam.... ( przynajmniej tak wskazuje umiejscowienie w czasoprzestrzeni). Miałem być razem z Nimi, ale choróbsko mnie rozłożyło...
Zazdroszczę wspaniałej pogody i pewnie widoczków i w ogóle...
Biorę się do oglądania fotek.... smile

-----------------------------------------------------
http://picasaweb.google.pl/marekk500
http://picasaweb.google.pl/marekk500cd

15

Tempo nie takie złe Ja się nie spociłem za wiele, a też miałem czas na podziwianie tongue

No jednego kojarzę, że chodził do sp3 i lo andrychowskiego

- Jan Galicz

16

Oj, to chyba nie te goście big_smile ....  Jeden z Olesna, a drugi z Krakowa miał być...  Jutro się dowiem o której byli przy Grocie....

-----------------------------------------------------
http://picasaweb.google.pl/marekk500
http://picasaweb.google.pl/marekk500cd

17

baca napisał/a:

Tempo nie takie złe Ja się nie spociłem za wiele, a też miałem czas na podziwianie tongue

No jednego kojarzę, że chodził do sp3 i lo andrychowskiego

Hej Baco wink masz moze siostre Jolke ???

"Nie uda się odnieść w życiu sukces, jeśli człowiek nie zaangażuje się w to całym sercem.To samo dotyczy sztuki przetrwania- ci którym udaje się wyjść z opresji, zawsze dają z siebie wszystko.Zarówno w życiu jak i w survivalu, jeżeli się łamiesz przegrywasz."Bear Grylls

Zapraszam do galerii : http://picasaweb.google.com/109029069602413014760