Temat: Mapa na stronie

Mapa Beskidu Małego na stronie to rzecz konieczna i w zasadzie moim wielkim zaniedbaniem jest fakt, że jej jeszcze nie ma wink. Oczywiście nie byłbym sobą gdybym chciał dołączyć do strony zwykłą mapę, myślę raczej o interaktywnym połączeniu większości informacji z serwisu właśnie z mapą poprzez linki odsyłające z mapy. Klikasz i jesteś na opisie tego co Ciebie interesuje.

Oczywiście jest teraz kwestia samej mapy. Kontaktowałem się z wydawnictwem Compass i dostałem ciekawą propozycję, która myślę, że Was również zainteresuje. Otóż, w zamian za możliwość publikacji mapy, pomoc w jej aktualizacji. Sami dobrze wiemy, że w dalszym ciągu mapy posiadają błędy, nie posiadają wszystkich informacji i wymagają aktualizacji. Zamiast "narzekać" mamy okazję zrobić coś pożytecznego w tej sprawie.

Czekam na komentarze i Wasze zdanie.

2

Odp: Mapa na stronie

Współpracowałem z Compassem i mogę Ci dać jedną poradę: trzymaj ich za mordę.
Zrobiłem dla nich korektę mapy, wysłałem, nie dostałem potwierdzenia odbioru. Za tydzień piszę, że co się dzieje z wynagrodzeniem. Minął tydzień, nic... Dopiero e-mail w tonie "o wy szuje podłe, tak studentów wykorzystywać?! I kill U!" pomógł. ;-)

Do adremu: jestem za, w miarę możliwości.

http://mkarweta.vot.pl - szczyt łebdizajnu, stworzę każdemu za dwa piwa.

3

Ostry komentarz, ale cieszę się, że masz już jakieś doświadczenie. Współpraca będzie polegała na wymianie, więc kwestie finansowe odpadną. Więc drażliwy temat finansów nas nie dotyczy wink

4

Mapy wydane przez Compass też nie są aktualizowane na bieżąco. Na wydaniu z 2009 roku brakuje np. przedłużenia  szlaku żółtego od Potrójnej, który jest kontynuacją z Jawornicy, a teraz biegnie dalej obok chatki "Potrójna" na przełęczkę nad praciakami w okolice górnej stacji wyciagu "Pracica".

Niemniej mapy wydawane przez Compass są bardzo czytelne, podobnie jak "Witański". Z kolei te ostatnie mają duże zapóźnienia.

Niezłe mapy i w miarę dokładne, i w miarę aktualne są wydawane przez "Sygnaturę".

Zobaczcie      http://www.e-gory.pl/index.php/Mapy-onl … -Maly.html

Natomiast, jeśli bym prywatnie kupował aktualną mapę papierową, to zdecydował bym się na Compass.

http://szlakiibezdroza.blogspot.com/  - wszystko na czasie .

5

Pragnę odnieśc się do swojego poprzedniego postu i sprostować niepochlebna opinnie na temat map wydawanych przez Compass Kraków.
Miałem mozliwość oglądania nowych map Beskidów z roku 2009, a nawet 2010. Szczególnie polecił bym nową mapę, która obejmuje swym zasięgiem cały BM, a minowicie  " Ziemia Wadowicka" oraz "Beskid Mały" i "Beskid Makowski". Nowe wydania godne uwagi i zakupu smile Pozdrawiam.
http://compass.krakow.pl/katalog-produk … skid-Maly/

6

No to mapa pojawiła się w serwisie. Na razie w skromnej wersji, jednak z czasem i po nabyciu odpowiedniej wiedzy nabierze ona interaktywności... Ciężkie słowo wink Zresztą mam nadzieję, że sami zobaczycie o co mi chodzi wink Podziękowania dla wydawnictwa Campass! wink

7

no ja mam właśnie tą mapę BM wydaną przez Compass z 2009 r. Ostatnio kupiłam  , ale rzeczywiście nie wszystkie obiekty są tam naniesione . Sama się zastanawiałam jaką wybrać ,ale akurat wpadłam na Compass .
Mam pytanie odnośnie map Copernicus-a  i Eko-Graf - u ? Znacie może ? Co sądzicie o ich mapach ?

"Tak jak zawsze, kiedy zdarza mi się widzieć coś niebywałego, żałowałem, że nie ma ze mną miłych sercu ludzi, żeby mogli oni też swoje zatroskane oczy widokiem czystym uradować i przemyć, zasługują przecież na to nie mniej niż ja, albo bardziej"  /E. Stachura/

8

nena, sam mam Sygnaturę, aczkolwiek myślę, że Compass jest lepszy (chyba muszę kupić). Copernicusa ani Eko-grafu nie znam. Nie widziałem. Trafiłem kiedyś na fajne wydawnictwo. Nazywało się to ExpressMap. W zestawie był przewodnik+laminowana (!!!) mapa. Wybierając się w Gorce nabyłem ich przewodnik i mam same dobre doświadczenia. Przewodnik napisany prostym i zrozumiałym językiem + propozycje ciekawych tras, a mapa, nie dość że laminowana (na deszcz jak znalazł), to dodatkowo po złożeniu mieści się w wewnętrznej kieszeni kurtki wink Wiem, że w ofercie mają również Beskid Mały, więc warto byłoby się nad tym zastanowić. A i cena przystępna. Za zestaw gorczański dałem 19,90 zł wink

"Picie wódki, to jest wprowadzanie elementu baśniowego do rzeczywistości."
Jan Himilsbach

Moja mapa Beskidu Małego w skali 1:50 000 z beskidzkiej rodziny wydaje się być dość szczegółowa, ale i tu znalazłem kilka błędów. Niektóre wysokości szczytów się niezgadzają. Np. Leskowiec ma 918 m zamiast 922. Mam też atlas drogowy Beskid Śląski i Żywiecki w skali 1: 20 000 który obejmuje cały Beskid Mały. Ale posiada zbyt dużo wad. Jak na tą skalę jest zbyt nieszczegółowy, punkty wysokościowe są niedokładnie zlokalizowane z błędną wysokością, a nadodatek na części mapy brak poziomicy. Proszę nie kupujcie tego atlasu.

10

Lowell, nie wiem co się dzieje, ale od kilku dni po wejściu na stronę mapa albo jest, albo jej nie ma w sposób zupełnie losowy. Próbowałem wszelkich sztuczek z czyszczeniem tymczasówek przeglądarki i cookies włącznie - bez efektu, zarówno pod FF, Operą jak i IE8. W załączeniu zrzut ekranu - tak to wygląda...

http://lh3.ggpht.com/_AK0lvltOPAo/S9CJCSnBG4I/AAAAAAAAL0s/p9R9ykczdRM/s800/mapa.JPG

Jan Himilsbach

11

Nie mam zbytnio pojęcia co może byc przyczyną, ale spróbuję to ogarnąć i dowiedzieć się wink. Czy ktoś jeszcze ma tego typu problemy?

12

Małe wyjaśnienie. Dodatek flash, przeglądarki aktualizowane na bieżąco. AdBlock Plus również nie ma wpływu na wyświetlanie mapki, ponieważ próbowałem na wyłączonym ABP. Co ciekawe, te same mapki wyświetlają mi się normalnie na stronie e-gory.pl

EDIT
Wiem, że marudzę i zabieram Twój bezcenny czas Adminie, ale już taka moja wredna natura big_smile

Ostatnio edytowany przez darkheush (2010-04-22 19:33:23)

Jan Himilsbach

13

Mi się mapa nie w pełni otwiera. Myslałem, że mi się komp tnie wink

14

u mnie też podobnie, myślałam wina kompa - domaga się formata hmm

Wokół góry, góry i góry...i całe moje życie w górach, ileż piękniej drozdy leśne śpiewają,niż śpiewak płatny na chórach. Wokół lasy, lasy i wiatr...i całe życie w wiatru świstach. Wszyscy, których kocham, wita was modrzewia ikona złocista. (J.Harasymowicz) smile

15

No to zapytam inaczej, czy komuś dobrze wyświetla się mapa? Czy jestem jedynym.

16

W tej chwili to sprawdziełem, i mogę w pełni potwierdzić, że tak !

17

u mnie z wyświetlaniem w porządku smile

"Tak jak zawsze, kiedy zdarza mi się widzieć coś niebywałego, żałowałem, że nie ma ze mną miłych sercu ludzi, żeby mogli oni też swoje zatroskane oczy widokiem czystym uradować i przemyć, zasługują przecież na to nie mniej niż ja, albo bardziej"  /E. Stachura/

18

Wiem, ze z tą mapa mogą być problemy,  bo cały czas w miarę przeglądania doczytuje malutki obrazki. Nie jestem, aż takim fachowcem, aby stwierdzić dlaczego u niektórych z Was mapa nie wyświetla się cała. Być może niektóre pliki źle się pobrały na Wasze komputery, ale raczej bym nie zwalał winy a Was wink Musi w tym wszystkim być jakaś niedoskonałość procesu. Postaram się w wolnym czasie coś na ten temat poczytać!

19

U mnie mignie to cóś i zaraz potem jest już cała mapa roll
no nie przeszkadza, jakbyście nie podjęli tematu to pewnie bym sie nie odezwała wink

Wokół góry, góry i góry...i całe moje życie w górach, ileż piękniej drozdy leśne śpiewają,niż śpiewak płatny na chórach. Wokół lasy, lasy i wiatr...i całe życie w wiatru świstach. Wszyscy, których kocham, wita was modrzewia ikona złocista. (J.Harasymowicz) smile

20

Rozbudowałem trochę naszą mapę na głównej stronie. Od teraz można klikać na małe czerwone kwadraciki obok nazwy szczytu i przejść do jego opisu. (Opisy niektórych szczytów wymagają uzupełnienia).

21

u mnie działa ! nawet przy IE big_smile tongue

22

Fajny pomysł z tymi "małymi czerwonymi" big_smile Moi znajomi pochwalili również smile

23

Coś u mnie mapa nie chodzi, czy u Was też?