1

(124 odpowiedzi, napisanych Forumowe akcje)

Jeśli ktoś chce i ma jakiś powód, to chyba może postawić kapliczkę - nie twierdzę, że nie. Ale moim zdaniem powinien to być konkretny powód a nie stawianie kapliczki dla samego jej stawiania. Dawniej jakiś drwal postawił kapliczkę, bo go drzewo przy wyrębie przygniotło i cudem wyszedł z pod niego żywy. Ktoś komuś wielką krzywdę we wsi zrobił i w ramach pokuty ksiądz kazał mu kapliczkę czy krzyż postawić. Z okazji stulecia, czy milenium krzyże stawiano. A stawianie kapliczki z powodu posiadania, czy przynależności do forum....
harnaś wołoski napisał, że "kapliczka ma być podpisana: KAPLICZKA FORUM BESKIDU MAŁEGO   AD 2011" - tak więc wskazuje, że jest ona czyjąś własnością. Nie spotkałem się jeszcze nigdzie z kapliczką podpisaną w ten sposób. Były podpisy kto jest fundatorem, czy w podziękowaniu za co ta kapliczka została postawiona, ale nie czyja ona jest. Nikt się nikomu nie zabroni modlić pod tą kapliczką i nikt jej nie zamknie na kłódkę - to chyba oczywiste, ale samo postawienie kapliczki i napisy na niej trzeba dokładnie przemyśleć. Wydaje mi się, że stawianie kapliczek zpowszedniało. Nie można sprowadzać sprawy do poziomu: mamy forumową skrzyneczkę, to zróbmy sobie forumową kapliczkę! Sama idea jest szczytna lecz należy rozważyć wszystkie za i przeciw. Ja jestem przeciw napisowi a nie przeciw kapliczce.

2

(124 odpowiedzi, napisanych Forumowe akcje)

Chyba w żadnym Beskidzie nie ma tyle kapliczek co w Małym. Wydaje mi się, że jest ich wystarczająco, żeby nie powiedzieć, że za dużo.
Ale jeśli już ma być... cyt. "KAPLICZKA FORUM BESKIDU MAŁEGO" czyli co, ona jest własnością forum? Przecież nie stawiamy jej dla siebie tylko dla wszystkich turystów! Chyba lepiej by brzmiał napis np. "W Bogu podzięce za możliwość działania na terenie Beskidu Małego. Forum Beskidu Małego"?
Drzewo w środku szałasu ... może czas pozwoli na umiejszczenie kapliczki w ciekawszym miejscu?