2,926

(75 odpowiedzi, napisanych Warunki w Beskidzie Małym)

Śnieg wciąż nie przestaje padać. Po zetknięciu z drogami w centrum miasta od razu topnieje, ale na peryferiach i w okolicznych miejscowościach tworzy zaspy. Dzisiaj nad ranem z ruchu wyłączono drogę wojewódzką nr 942 prowadzącą z Bielska-Białej do Szczyrku.

Łamiące się i spadające na drogę konary drzew spowodowały też konieczność wyłączenia z ruchu drogi na Przegibek pomiędzy bielską Straconką a Międzybrodziem Bialskim. Ruch wstrzymano na wysokości ostatniego przystanku autobusowego linii nr 11.

źródło: http://bielsko.biala.pl/16011,aktualnosci

Uwaga Kierowcy! Z powodu nagłego ataku zimy droga z Andrychowa do Żywca przez Przełęcz Kościerską jest nieprzejezdna!!

Prosimy o informacje z dróg i ze szlaków!!!

oto relacja smile
http://www.kukow.pl/index.php?go=galeria54

prondek napisał/a:

Jak ten czas leci... Trasa zrobiona w 2005 roku... a wydaje się, że to tak niedawno...

Postanowiłam nie tylko zadawać serię pytań w innych wątkach, ale dać coś od siebie. I oto postaram się wydusić z siebie opis wycieczki sprzed... hm... wycieczki. Very Happy

Jedynie na początku zaznaczę, że w wycieczce brały udzial ze 2 autokary pełne ludzi... Na szczęście towarzystwo bardzo miłe, rozciągnęło się na trasie i rozbiło na grupki. Nikt nikomu nie deptał po piętach i mimo masowego charakteru, wyprawa miała swój klimat i została zaliczona do bardzo przyjemnych.

Zdaje się, że była to wiosna.

Z podejścia z Łodygowic na Czupel pamiętam Agnieszkę, która nie zdążyła wypić w domu kawy, od której była uzależniona. W związku z tym pojękiwała pociesznie przez całą drogę i z tęsknotą wpatrywała się w każdą kałużę z wodą koloru kawy z mlekiem.

Później był popas na Czuplu (Czupelu??). Słoneczko świeciło w oczy i grzało bardzo przyjemnie umilając żucie kanapek. Za nami Łodygowice, przed nami panorama... Na co? W każdym razie przyjemnie. Szybkośmy się uporali z kanapkami, zapiliśmy herbatą i heja! Zanim reszta stada dojdzie i zrobi się tłok. Co ambitniejsi zerwali się razem za nami i ruszyliśmy dalej na Magurkę. Było to chyba po jakiejś wichurze. Na szlaku tu i ówdzie zwalone pnie drzew. Na odcinku między Czuplem i Magurką zaraz przy szlaku zobaczyłam bardzo ciekawe drzewo z pojemną dziuplą i - jak to ze mną bywa - zaraz wcisnęłam się do środka. Była to jedna z przyjemniejszych dziupli spośród tych, w których miałam przyjemność przesiadywać.

Potem pewnie było schronisko na Magurce, którego niestety nie pamiętam... Mam przed sobą starą mapę, więc postaram się zaraz wyśledzić odpowiednią pieczątkę... Jest! To był 23 kwietnia! Pieczątka bardzo sympatyczna, ale nadal ni w ząb nie pamiętam chatynki... Jak znam życie - pewnie po dłuższym popasie z konkursami (w którym ktoś wygrał patenie i mikser do kapuczino) poczłapaliśmy do Wilkowic, wsiedliśmy do autokaru, który powiózł sennych i opitych termosową herbatą niedzielnych turystów do domów.

PS: Mam 2 zdjęcia historyczne z tej wyprawy, ale nie mam pojęcia jak je tu wrzócić... No i już wiem jak to zrobić. Ale nie mogę się na trazie poudzielać wizualnie. Na razie pozostaje wyobraźnia.

Lowell79 napisał/a:

Bardzo interesujący opis! Co do schroniska na Magurce to zapraszam do opisu szczytu Magurka jest tam widoczna chatynka Wink. Co do umieszczania zdjęć to niestety istnieje tak możliwość jedynie w naszej galerii, do której również zapraszam!

Pozdrawiam serdecznie i czekam na kolejne relacje!!!

prondek napisał/a:

Już pamiętam smile Znaczy pamiętam kratę w bufecie smile Mnóstwo tam ludzi wówczas stało smile

lea napisał/a:

No niezłe smile Ja się spodziewałam szczegółowego opisu: lekko pod górkę, w prawo, polaną... a tu .. koleżanka kawoszka i patelnia wink
Subiektywnie Smile No i prawidłowo! miała być relacja z wycieczki, a nie opis trasy.

A czy ktoś mi powie ile czasu zajmie ta trasa? Tj. z Łodygowic przez Czupel, Magurkę do B-B? Chciałabym sobie zrobić jednodniową wycieczkę..

Lowell79 napisał/a:

Czasowo wychodzi około 3 godzin z Łodygowic na Magurkę (szlak czerwony a później niebieski), póżniej można zejść do Straconki, na Przegibek albo do Mikuszowic. Szlak raczej mało uczęszczany.

Tutaj taka mała relacja Wink

Czupel od strony Łodygowic

lea napisał/a:

Dzięki bardzo, wyczytałam w bezdrożach, że podobna trasa zajmie 4.15, więc dodać moje opóźnienia, postoje i przerwy na zdjęcia  to tak akurat na jesienną niedzielę smile Już się ciesze

2,929

(898 odpowiedzi, napisanych Przedstaw się!)

Lowell79 napisał/a:

Witam! Mam na imię Marcin, mam 28 lat i mieszkam w Bielsku-Białej i tak się składa, że jestem tutaj administratorem Wink. Zachęcam do przedstawiania się i powiększania naszej populacji!

Mateusz napisał/a:

Witam, jestem Mateusz, rocznik 1990, mieszam w Kukowie, nie jestem administratorem tej strony, ale dużo ode mnie zależy na www.kukow.pl

tjomek napisał/a:

Witam, a ja jestem Tomek, mam lat 19 i zapraszam tam gdzie to ja mam popis inwencji twórczej Wink => www.krzeszow.org

Marek napisał/a:

Witam, jestem Marek mam 27 lat i czasami tu bedę zerkał Wink , pozdrawiam

Grzegorz napisał/a:

Cześć. Mam na imię Grzegorz mam 29 lat. Jestem górskim "szlakołazem". Stronę odkryłem parę dni temu i mam zamiar tu zaglądać.

Prondek napisał/a:

Heja!

Na imię mi Małgoś. Mam 25 lat, mieszkam w Rudzie Śląskiej, a moja obecność tutaj jest bardzo interesowna Wink

Wybieram się w Beskid Mały i kombinuję gdzie tu sobie pochodzić Smile Po górach chodzę żadziej, niż bym chciała, ale z tym większą przyjemnością Cool

andrew88 napisał/a:

Hej, mam na imię Andrzej. Rocznik 1988. Pochodzę z Andrychowa więc Beskid Mały znam od dziecka. Pozdrawiam wszystkich forumowiczów

dmaly napisał/a:

Ello! Jestem Darek, rocznik '72. Urodzony andrychowianin. Z wędrówkami górskimi związałem się w wieku 9 lat dzięki pasji moich rodziców i dziadków. Rzecz jasna zaczynałem od Beskidu Małego i chętnie tu powracam. Na stronę trafiłem z "polecenia" i dzięki adminowi mam już swój maleńki wkład w jej tworzenie. Pozdrawiam górołazów!!!

Marek napisał/a:

Mieszkam w Kętach i uwielbiam wędrować po szlakach Beskidu Małego (Papieskiego).

Anka napisał/a:

Cześć mam na imię Anka, mam 27, aktualnie studiuję i pracuję a w wolnych chwilach staram się uciec tam gdzie pachnie lasem, słychać śpiew ptaków i gdzie można nacieszyć oczy tym co mnie otacza

lea napisał/a:

Jestem z Metropolii Silesia Wink rocznik 78 (o matko, kto to wymyślił żeby podawać wiek) i właśnie chcę się wybrać w Beskid Mały - wstyd się przyznać, ale będzie to mój pierwszy raz hmm

Lowell79 napisał/a:

Zawsze musi być pierwszy raz wink

Anka napisał/a:

właśnie, zresztą ja też w tym roku byłam pierszy raz w Beskidzie M. i mam zamiar znów sie tam wybrać, ale pewnie pod koniec pażdziernika dopiero , polecam Chatke Pod Potrójną Pozdro

2,930

(3 odpowiedzi, napisanych Gdzie nocować w Beskidzie Małym)

prondek napisał/a:

A no właśnie jak w temacie smile

Miejsce bardzo przyjemne z sympatycznymi gospodarzami i przepięknym widokiem. Jednocześnie nie bardzo daleko od cywilizacji.

Nocą gwiazdy migocą, a światła ulic i domów w dolinie wpełzają na zbocza gór. Czy jakoś tak smile

Trzeba się trochę przyzwyczaić do schylania głowy przy wejściu, a drzwi wejściowe są naprawdę urocze.

Z kolei przy schodzeniu z piętra warto pamiętać, że ostatni schodek jakiś taki krótki. Kolega odpadł od ściany, kiedy schodził z K2

Lowell79 napisał/a:

Chatka Rogacz rzeczywiście jest bardzo przyjemna! Jak to każda chatka studencka gromadzi wspomnienia z lat szkolnych i nie tylko! Dla mnie jest to najbardziej atrakcyjna metoda nocowania (ew. namiot), ale nie każdy lubi takie luksusy Wink A widoki są piękne!!!

2,931

(326 odpowiedzi, napisanych Zwierzęta Beskidu Małego)

Pan Kruk napisał/a:

Obserwacji dokonywałem w rejonach :Gancarza,Leskowca,Madahory,Potrójnej i Jawronicy bo niedaleko tych gór mieszkam.
Występuje:myszołów,jasztrząb,krogulec,pustułka i kobuz,nie spotkałem nigdy Orilka Krzykliwego.Z sów mogę wymienić puszczyka,uszatkę,sóweczkę(widziałem w rejonach jawornica-potrójna),włochatka(rozpoznałem jej głos w okolicy Madahory),w pobliży wsi płomykówka.Ciekawi mnie czy występuje Puszczyk Uralski i Puchacz a myślę że to mozliwe.Z ptaków krukowatych to kruk,wrona siwa.Z innych ptaków warto dodac drozda obrożnego,pluszcza,dzięcioła czarnego.Ciekawi mnie czy ktoś badał włąsnie rejon beskidu małego i widział ciekawe gatunki.

Lowell79 napisał/a:

Bardzo interesującą ce obserwacje! Osobiście oprócz myszołowa niw widziałem. Podziwiam pasję!!!

2,932

(102 odpowiedzi, napisanych Szczyty Beskidu Małego)

mateusz napisał/a:

Leskowiec (922 m n.p.m.) - szczyt w Beskidzie Andrychowskim (wschodnia część Beskidu Małego).

Punkt widokowy, ważny węzeł szlaków turystycznych. W okolicy szczytu dwie nartostrady. Na pobliskiej Jaworzynie (10 minut) znajduje się schronisko turystyczne "Leskowiec". Dotrzeć można tu szlakami z Rzyk, Andrychowa, Ponikwi, Kozińca, Świnnej Poręby, Krzeszowa, Targoszowa, a także od strony Przełęczy Kocierskiej.

Miejscowa ludność nazywa czasem Leskowiec "Hrabskie Buty" z powodu dwóch płyt kamiennych z wykutymi śladami stóp. Płyty te prawdopodobnie upamiętniają wejście na szczyt Adama hr. Potockiego i hrabianki Mery Wielopolskiej. Strącone ze szczytu przez pasterzy, przeleżały w lesie do 2004, gdy odkryte przez Jana Zielińskiego zostały przeniesione w pobliże schroniska "Leskowiec".


źródło
Wikipedia

tjomek napisał/a:

Zachęcam do odwiedzenia nie tylko Leskowca, ale również Gronia Jana Pawła II

lowell79 napisał/a:

Leskowiec śmiało można powiedzieć, że jest jednym z najpopularniejszych szczytów w Beskidzie Małym (Pięknym). Dla niektórych jest to miejsce specyficznego rodzaju kultu. Miejsce do, którego z przyjemnością się wraca. Popularność swoją zawdzięcza bardzo dobrej strukturze szlaków turystycznych. Razem z Groniem Jana Pawła II stanowią jeden z największych węzłów turystycznych. Prowadzą tutaj szlaki z Andrychowa, Wadowic, Rzyk Jagódki, Swinnej Poręby, Tarnawy Górnej i Krzeszowa.

Na temat Leskowca można poczytać w Naszym serwisie.  Zapraszam również do zamieszczania własnych relacji!

2,933

(53 odpowiedzi, napisanych Szczyty Beskidu Małego)

mateusz napisał/a:

Jakie są Wasze ulubione szczyty w Beskidzie Małym? Jakie możecie polecić innym?

lowell79 napisał/a:

Dla mnie ulubionym i najczęściej odwiedzanym szczytem jest Magurka, być może dlatego, że znajduje się tak blisko. A z Magurki to oczywiście spacerkiem można dojść na Czupel. Myślę, że widoki mogą zadowolić każdego!

marek napisał/a:

Moim ulubionm szczytem jest Potrójna ze względu na przepiękne widoki i łatwość dojścia z przełęczy kocierskiej, gdzie można zostawić samochód i po wycieczce coś zjeść w pięknej karczmie.

lowell79 napisał/a:

Z Potrójnej rzeczywiście jest piękny widok na pasmo Łamanej Skały, a i na Przełęczy piękny ośrodek postawili....

2,934

(45 odpowiedzi, napisanych Szczyty Beskidu Małego)

Czupel jest najwyższym szczytem Beskidu Małego. Należy do Korony Polskich Gór. Jakie wrażenia robi na Tobie ten szczyt?

Zobacz opis szczytu: Czupel

tjomek napisał/a:

Witam!!!
Osoby z poza Krzeszowa dziwią się dlaczego mówi się "Krzeszów k. Żywca", a nie Krzeszów koło Suchej Beskidzkiej. Otóż przydomek ten przyjął się (prawdopodobnie), kiedy Krzeszów należał do powiatu Żywieckiego - zanim został utworzony powiat Suski.

2,936

(38 odpowiedzi, napisanych Ciekawe miejsca)

lowell79 napisał/a:

Jeśli chodzi o jaskinie Beskidu Małego to zaczynam się dopiero wgryzać w ten temat i robię pierwsze odkrycia. Beskid Mały może pochwalić się kilkoma ciekawymi obiektami. Należy wymienić tutaj Czarne Działy,Jaskinię Lodową, Grotę Komonieckiego, Jaskinię w Straconce,  Wietrzna Dziura (Smocza Jama) oraz wiele innych mniejszych i mniej znanych dziur. Oto, na początek, krótka relacja z Wietrzna Dziura.

wietrzna dziura

gosc napisał/a:

Byłem dzisiaj w jaskini w straconce. szczerze mówiąc nie spodziewałem się że jest taka trudna. Dotychczas w beskidzie małym byłem w jaskiniach w czarnych działach. jest ich 6 lub 7. oraz w wietrznej dziurze na magurce. Jaskinia w straconce jest z nich najtrudniejsza ze względu na ostre zejście do jaskini(poradziłem sobie bez liny ale przy wychodzeniu musiałem się namęczyć) a szczególnie trudne są 2 ostatnie zaciski gdzie ledwo udało mi się zmieścić.Przez ostatni musiałem przeciskać się głową w dół i trochę się przy tym poobdzierałem. na końcu znajduje się zeszyt wpisów. niestety był tak mokry że nie udało mi się do niego wpisać..


lowell79 napisał/a:

Gratuluje i zazdroszczę wrażeń!!!


dmaly napisał/a:

Osobiście mogę polecić Komonieckiego, Czarne Działy, Lodową. Od dłuższego czasu poszukuję też otworu Mysiorowej Jamy w Zagórzu k/Wadowic. Znalazłem nawet opis dojścia w przewodniku P. Matuszczyka ale niestety teren jest mocno zmieniony z uwagi na budowę zapory w Świnnej Porębie. A poza Beskidem Małym polecam Jaskinię Malinowską w rejonie Skrzycznego i Zimną Dziurę w Szczeblu (Beskid Wyspowy). Ta ostatnia zrobiła na mnie ogromne wrażenie z uwagi na niesamowitą ciasnotę. Choć to tylko dwadzieścia kilka metrów korytarzyka ale mieliśmy niezłą gimnastykę aby ją przejść. Pozdrawiam!

2,937

(7 odpowiedzi, napisanych Ciekawe miejsca)

Mateusz napisał/a:

Do tego działu wrzucacie zdjęcia kapliczek z Beskidu Małego.

Lowell79 napisał/a:

Może zacznę od kapliczki w Targoszowie, na szlaku na żółtym na Leskowiec

http://www.man.pl/~lowell/leskowiec/2.jpg


Mateusz napisał/a:

http://www.kukow.pl/galeria/29/Obraz034.jpg
Krzyż znajduje się w Górkach Kukowskich. Został poświęcony 30 grudnia 2000 roku. Wzniesiony został przez mieszkańców Kukowowa dla uczczenia 2000 rocznicy narodzin Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Jak mówią sami mieszkańcy: Na wieczną rzeczy pamiątkę.

Krzyż ten jest jedną z atrakcji na "Szlaku z Widokami" - jednej z 5 ścieżek dydaktycznych w gminie Stryszawa.

Lowell79 napisał/a:

Kapliczka Na Trzonce 

Kapliczka na Trzonce

Mateusz napisał/a:

http://www.kukow.pl/kapliczka/kapliczka3.JPG
http://www.kukow.pl/kapliczka/kapliczka4.JPG

Jak podaje przewodnik po gminie Stryszawa: We wsi (Kuków), obok drogi do Krzeszowa zwraca uwagę barokowa figura przydrożna. Kamienna, na postumencie z cokołem i gzymsem,ma formę smukłej kolumny dźwigającej kapliczkę. Kapliczka czworoboczna, otwartą arkadia z każdej strony, nakryta ściętym stożkiem, na którym krucyfiks żelazny; wewnątrz drewniany posążek Chrytusa Frasobliwego. Na frontowej ścianie postumentu płaskorzeźbiona Chusta św. Weroniki, na ścianach bocznych napis: ADAMVS GAWEŁ A.D. 1708 - HOC CRVIS SIGNVM EREXIT. Na tylniej ścianie Krzyż.

Kapliczkę tę opisuje także najsłynniejszy wójt żywiecki - Andrzej Komoniecki w swoim dziele "Chronografia albo dziejopis żywiecki": Tegoż roku niejaki Adam Gaweł Jaśnie wielmożnej Jej Mości paniej wojewodzinej poznańskiej a pan dziedzinowej na Suchej poddany i pachołek łogoszowy jej, Bożą Mekę kamienna we wsi Zdziebel na roli swej ojczystej kosztem swoim wystawił, niedaleko domu swego; gdzie niedaleko przedtym od tego miejsca insza także Męka Boska kamienna była, ale się obaliła i leżąc, zepsowała. Jednak występuje tu mała nieścisłość, gdyż kronikarz zanotował to pod rokiem 1711, czyli trzy lata później niż podaje napis na kapliczce. Nie zmienia to jednak faktu, że jest to najstarsza kapliczka w Kukowie.

źródło
www.kukow.pl

Lowell79 napisał/a:

Kapliczka z 1880 r. z obrazkiem Matki Bożej i kamiennym krzyżem, ufundowana przez Szczepana i Anny Międzybrodzkich w okolicach Rogacza.

Kapliczka

Mateusz napisał/a:

http://www.kukow.pl/kapliczka/kapliczka9.JPG

Kapliczka przydrożna. Składa się z trzech kondygnacji. Na szczycie duża figurka Matki Bożej trzymającą w ręku różaniec. Poniżej płaskorzeźba Jezusa Chrystusa tuż pon nim napis: Najsłodsze Serce Jezusa Ratuj Mnie. Na samym dole ledwie już widoczny napis: Fundatorowie Michał i Agnieszka Bacowie R.P. 1883. Po bokach na drugim poziomie płaskorzeźby św. Agnieszki i św. Michała.

źródło
www.kukow.pl

Marta1313 napisał/a:

Świetny pomysł. Czekam na więcej fotek. Pozdrawiam.

2,938

(9 odpowiedzi, napisanych Ciekawe miejsca)

Proszę o wpisywanie tutaj miejsc nadających się do wspinaczki.
1.Kamieniołom w straconce.

Polecam Ścieszków Groń smile

[email protected] napisał/a:

A czy macie topo skałek na Ścieżkowie Groniu? Jeśli tak prosze o przesłanie na adres e-mail.
Pozdrawiam.

2,939

(585 odpowiedzi, napisanych Warunki w Beskidzie Małym)

Małymi krokami zbliża się zima! O ile latem nie ma problemu z dobrymi warunkami na szlakach to zimą ta sytuacja wygląda już całkiem inaczej. Które szlaki są przetarte, w jakim czasie można je przebyć? Czy jest ślisko? Wszystkie te informacje mogą nam pomóc! Dlatego wszystkich forumowiczów zapraszam do wymiany informacji i aktywności w temacie!

2,940

(0 odpowiedzi, napisanych Uwagi na temat strony)

Grzegorz napisał/a:

Czy tutaj można pisać tylko o Beskidzie Pięknym, a co z innymi górami. Jeśli by rozszerzyć zakres to może więcej by się działo na stronce.

Lowell79 napisał/a:

Z założenia jest to strona, która ma promować i opisywać Beskid Mały. Informacji na temat Beskidu Małego w internecie można policzyć na palcach. Chciałbym tą sytuację zmienić stąd też zawężenie tematyki wyłącznie do regionu Beskidu Małego. Oczywiście wszystko jest tutaj w fazie rozwoju i niektórych może irytować ta sytuacja, ale małymi kroczkami będziemy szli do przodu.

Oczywiście na forum możemy sobie pozwolić na rozszerzenie tematyki i pozostawiam tutaj wszystkim wolną rękę i dodam nową kategorię, aby nie było wątpliwości.

Grzegorz napisał/a:

Super. I tak zaczynam od Beskidu Małego, po kontuzji kolana małymi kroczkami trzeba odnowić formę. Ale zamierzam się także pojawić w innych górach, w późniejszym czasie. Pozdrawiam wszystkich i do zobaczenia na szlaku.

2,941

(27 odpowiedzi, napisanych Uwagi na temat strony)

easyrider:

Coś się to forum nie może rozkręcić. Rzeczywiście konkurencja jest duża. A wiadomo że w internecie pierwszy bierze wszystko. Może by wymyślić jakąś formułę która by odróżniała to forum od innych? Jakiś oryginalny pomysł.
Ostatnio czytałem taki wątek w którym uczestnicy narzekali że jest trudno znależć krótkie filmy z górskich szlaków. Pozdrawiam

prondek:

Jak dla mnie podstawowy problem forum o Beskidzie Małym polega na małej popularności samego rejonu, a raczej samej nazwy.

Szukając Beskidu Małego trafiłam tutaj bardzo łatwo. Jednak Beskid Śląski, czy Żywiecki są popularniejsze. Większość map tych Beskidów obejmuje również przynajmniej część Beskidu Małego.

Wydaje mi się zatem, że trzebaby popularyzować sam Beskid Mały. Czy można to zrobić w obrębie forum? I jak?

lowell79:

Rzeczywiście z popularnością samą w sobie nie jest najlepiej. Statystycznie wygląda to mniej więc tak, że naszą stronę odwiedza około 50 osób dziennie. Do tego dodać należy, że na forum trafia 1/5. Ze swojej strony mogę dodać, że technicznie serwis nie przypomina serwisu społecznościowego, oprócz forum i galerii nie ma innych narzędzi budujących tą społeczność. To też, jest w dzisiejszych czasach bardzo ważne, aby przyciągnąć internatów na dłużej. Bo wiadomo, że sercem takiego serwisu są ludzie.

Zgodzę się z Prondkiem, że region ten nie jest popularny, znajoma widząc tą stronę po raz pierwszy napisała: "że wybrałem takie małe cudeńko, o którym nikt nic nie słyszał i nic nie wie". Dodam, ze nie pochodzi z naszych rejonów. Strona w Google, pod hasłem: Beskid Mały jest widoczna na pierwszych miejscach, myślę, że kluczem będzie zdobycie hasła Beskidy (tak aby strona wyświetlała się w pierwszej dziesiątce zapytań), co raczej nie będzie proste.

Oczywiście każda inicjatywa jest jak najbardziej mile widziana, filmy z wypraw również są dobrym pomysłem, trochę od technicznej strony (używamy darmowego serwera) mogą być z tym problemy jednak jest to do załatwienie. Tylko chciałem tutaj zauważyć, ile jest osób, które dodały zdjęcia w naszej galerii (wiem, z technicznego punktu brakuje koordynacji między forum i galerią). Z filmikami może być podobnie. Ale uważam, ze warto spróbować. Oczywiście zapraszam do współpracy w tym zakresie, bo tak na prawdę to jest Wasz serwis.