2,126

(25 odpowiedzi, napisanych Uwagi na temat strony)

Ja natomiast chciałby tylko zwrócic uwage na to, że czas podawany na forum pokazuje o 2 - godziny do przodu. Jesli się wysyła posta o 21 :00 jest zrejestrowany jako  o 23:00.

2,127

(32 odpowiedzi, napisanych Szczyty Beskidu Małego)

^^
Serdecznie powitać kolejnego miłośnika i znawcę "BM"
Jeśli są jakieś wątpliwości, co do prawidłowego nazewnictwa - zasięgnę języka w tej kwestji. Być może sytuacja będzie podobna, jak z Mladą horą wink Iz są to jakies pozostałości po przybyszach z Bałkanów i Zakarpacia?

2,128

(52 odpowiedzi, napisanych Wasze galerie)

Dzieki! Panoramka lolo smile
Rzeczywiście przy lepszej pogodzie efekty były by lepsze. Ale warto się cieszyc z tego co jest, a kolejne cele zrealizowac w przyszłości.
Tak tylko chcę nawiazać do stolika,  widocznego z boku na zdjęciu, który chyba sporo widział i słyszał smile

2,129

(29 odpowiedzi, napisanych Ulubione szlaki Beskidu Małego)

Natomiast patrząc z Gibasów na Potrójną, to wydaje sie sporo. Czasami strach ma wielkie oczy wink

2,130

(3 odpowiedzi, napisanych Wasze galerie)

Jesień w górach jest przepiękna smile
Co widać na przedstawionych fotkach.

2,131

(47 odpowiedzi, napisanych Wasze galerie)

Żeby było ciekawiej, to zamieszczę zdjęcie pewnego psa, który dla wielu tubylców jest znany. Co to za postać i gdzie mieszka?
http://i3.fmix.pl/fmi1079/08e2ba80002a7a5a4afafe3e/zdjecie.jpg

2,132

(7 odpowiedzi, napisanych Ciekawe miejsca)

http://i3.fmix.pl/fmi1895/91c4934a001985684afafb5e/zdjecie.jpg
To ja też wkleję i to nie chbędzie taka zagadeczką. wink

No nie za bardzo dobre wieści, chyba ze dla narciarzy.
Ps. Ładnie wygląda ta mapka panoramiczna. Mozna spoglądnąć z góry.

2,134

(53 odpowiedzi, napisanych Szczyty Beskidu Małego)

lowell79 napisał/a:

Dawno nie byłem na "Siodle" czyli " Łysej przełęczy", podobno w okolicy budują dom, czy coś w tym stylu.... i ciężki sprzęt wjechał na przełęcz.... Nie wiecie jak to wygląda?

Siodło było oazą spokoju i miejscem o pięknych widokach... Muszę zbadać jak to wygląda obecnie....

Jak to możliwe? Kto wydał zgodę na tę budowę? Przecież ochrona krajobrazu w takich miejscach też powinna być w jakis sposób uwzględniana.
Nad Praciakami pod Potrójną obok wyciągu tez coś buduja, ale to w lesie inie godzi to bezpośrednio s strefę krajobrazu, a i dla narciarzy turystów knajpka czy bufet się przyda.
Choc wolał bym, żeby to było schronisko turystczne smile

2,135

(53 odpowiedzi, napisanych Szczyty Beskidu Małego)

Całe pasmo od Gibasowego wierchu po Ścieszków Groń jest niepowtarzalne i piękne, kiedy na dobre zadomowi się wiosna.
Dla mnie jednak od wielu lat takim miescem była "Łysa Przełęcz". Pomimo tego, że położona, jak mogło by sie wydawać w łatwo dostepnym miejscu, jeszcze w latach dziewięcdzisiątych była oazą spokoju i pięknych panoram. Szczególnie piękny widok roztaczał się na pasmo Magóry z Klimczokiem i Szyndzielnię. Skrzyczne tez się lepiej prezentowało niż dzisiaj, dlatego że siodło zarasta i widoki stają się coraz bardziej ograniczone.

2,136

(38 odpowiedzi, napisanych Ciekawe miejsca)

Jaroszowiecką chyba by trezeba zaliczyć do Beskidu Średniego? Dawno tamtędy nie szedłem. Swego czasu wybrałem się  z ekipą z Wadowic przez Dzwonek- Gorzeń - Jaroszowiecką do Kalwarii, Lanckorony i póżniej nizinnym szlakiem żółtym do jakiejś miejscowości pod Krakowem. Fajna była wycieczka. Dużo obiektów krajoznzwczych do zwiedzania.

2,137

(45 odpowiedzi, napisanych Szczyty Beskidu Małego)

Jeszcze kilka lat temu była tabliczka blaszana, nigdzie nie spotykana poza BM . Może wiartrołomy i wyrąb leśny przyczynił sie do degradacji szlaków i oznakowania sad

2,138

(585 odpowiedzi, napisanych Warunki w Beskidzie Małym)

Aż mało prawdopodobne, że to w tym roku big_smile  A ta chatka dodaje sielskiego uroku.! A o czapce nie wspomnę tongue

2,139

(898 odpowiedzi, napisanych Przedstaw się!)

darkheush napisał/a:

Witaj kris_61! Szczególnie ciepło, ponieważ niejako znamy się z innego forum (tak przypuszczam). big_smile

W takim razie to napewno prawda tongue

2,140

(38 odpowiedzi, napisanych Ciekawe miejsca)

darkheush napisał/a:

Nie byłoby w tym nic ciekawego, gdyby nie fakt odnalezienia przez nas, wejścia do jaskinki Czarne Działy III. Samej jaskinki nie zwiedziliśmy ze względu na brak sprzętu (potrzebne ok. 15 metrów liny). Ale co się odwlecze... big_smile

Uuuuu to aż takie jaskinie są w "Małym"?.
Nie jestem jakoś wielkim miłośnikiem jaskiń. Owszem pozwiedzam, szczególnie takie, do których nie trzeba lin i taplania sie w błocie smile

2,141

(50 odpowiedzi, napisanych Szczyty Beskidu Małego)

Kiedy jeszcze nie było wagonika PKL jakośczęściej bywałem na Żarze. Oczywiście kolejką tez jechałem pod górę. Jednak teraz, a szczególnie w weekendy bywa tam za dużo ludzi.
Ale wystarczy zejść na Isepniacką praełęcz to już nie ma nikogo. I poszwędać się dróżkami bez znaków.

2,142

(13 odpowiedzi, napisanych Szczyty Beskidu Małego)

Dla mnie, może z sentymentu, ale jesienną porą - choc nie tylko jest Kiczera wzosząca się na wysokość 831m.
Przepiękne widoki zapierają dech w piersi smile Szczególnie na pierwszym planie można się rozkoszować górą Żar, na wierzchołku której usytuowany jest górny zbiornik elektrowni szczytowo-pompowej.
Na dalszym planie zarysowuje się Czupel i Magórka.
Z Żarnówki małej można w 2 godziny podejść na Kiczerę. Jesli ktoś zechce odpocząć w knajpce na Żarze moze się przedłużyć do 3h. smile Polecam.

Ja bym polecił wycieczkę, na którą w tej chwili może trochę za poźno, bo dzień za krótki. Chyba, że się   wyjdzie wcześnie rano!
Trasa prowadzi czerwonym szlakiem z Międzybrodzia Bialskiego na Rogacz, gdzie skrzyzowanie ze szlakiem niebieskim i dalej na Magórkę. Z podejścia troche stromego nad Międzybrodziem Bialskim przepiękne widoki na na jezioro miedzybrodzkie i górujący nad nim Żar. Natomiast od Rogacza przez zdegradowany las otwierają się piękne panoramy na pasmo Gaików, Hrobaczej Łąki Bujakowskiego Gronia. Z kolei spod Magórki rozległe panoramy na Beskid Śląski. Później z Magórki niebieskim szlakiem na Przegibek i dalej na Gaiki gdzie spotkamy szlak czerwony a później zielony prowadzący grzbietem na przeł. Przegib i później już zejście ok 45 min niebieskim szlakiem do Międzybrodzia.
Osobiście polecam mało uczęszczany lecz piękny grzbiet Nowego Światu smile

2,144

(898 odpowiedzi, napisanych Przedstaw się!)

Wtam!
Dzięki za zaproszenie do forum. Mam na imię Krzysztof, mieszkam w Bytomiu, a z górami związany jestem dobrych dzieścia lat. Szczególnie zauroczył mnie Beskid Mały.
Odwiedzając ośrodek byłej kop. Miechowice  zawsze intrygowała mnie Jwornica, wydaje się taka monumentalna. Po za tym mozna tu było znaleźć spokój i powołoskiego ducha smile
Sama nazwa Kocierz - oznacza "Legowisko Rysia". smile