Temat: Zima pod Bujakowskim Groniem

Po dwóch miesiącach przerwy wreszcie wybrałem się w góry i do Beskidu Małego big_smile Ostatnio coś głośno na naszej stronie o faunie Beskidu Małego. Więc w tym celu wybrałem się na pieszą wędrówkę pod Bujakowski Groń smile Na trasie trafiłem sporo zwierzęcych śladów na śniegu.
Oto ślady gryzonia:

Było ich tutaj dość sporo, a wielkość ich tropów nie przekraczała 2,5 cm.
Pięknie prezentowało się tutaj lodowisko powstałe na podtopionym olsie z brązowym zabarwieniem smile

Nie mało też było śladów sarny

Na pniu jawora rosła sobie huba

Przeszedłem przez las iglasty na stoku

Podchodząc coraz wyżej trafiłem na ślady jelenia

Tak doszłem sobie do mojej odkrytej wcześniej jaskinii pod Bujakowskim Groniem. Gdy zaglądłem do środka to zobaczyłem oto takie lodowe cuda smile
Lodowy bożek

i lodowy ząb

Piękny był też widok z jaskinii na buczynę

Schodząc przeszedłem przez zagajnik liściasty

A na koniec trafiłem jeszcze ślady zająca smile

To była fajna wędrówka, śniegu było powyżej kolan i mróz nie dokuczał. Jak widać kondycja to mnie nie zawodzi przeczesując się przez te zwały śniegu big_smile

Ostatnio edytowany przez Dariusz Tlałka (2012-02-13 14:35:14)

2

Odp: Zima pod Bujakowskim Groniem

Świetne ujęcia,bez dwóch zdań.Gratuluję oka i wycieczki.

Góroczub.

3

Odp: Zima pod Bujakowskim Groniem

Bardzo mi się podoba to ujęcie. Schodząc od strony Zasolnicy niebieskim szlakiem w kierunku Kóz, na wysokości zamku Wołek podobne osuwiska można spotkać, które tworzą osobliwe kotlinki smile

http://szlakiibezdroza.blogspot.com/  - wszystko na czasie .

4

Odp: Zima pod Bujakowskim Groniem

Darku pięknie ten zamrożony ols wygląda smile  My wczoraj widzieliśmy ślady jeszcze mniejszego zwierzątka, prawdopodobnie myszki. big_smile

"Tak jak zawsze, kiedy zdarza mi się widzieć coś niebywałego, żałowałem, że nie ma ze mną miłych sercu ludzi, żeby mogli oni też swoje zatroskane oczy widokiem czystym uradować i przemyć, zasługują przecież na to nie mniej niż ja, albo bardziej"  /E. Stachura/

Odp: Zima pod Bujakowskim Groniem

kris_61 napisał/a:

Bardzo mi się podoba to ujęcie. Schodząc od strony Zasolnicy niebieskim szlakiem w kierunku Kóz, na wysokości zamku Wołek podobne osuwiska można spotkać, które tworzą osobliwe kotlinki smile

Na stokach Bujakowskiego Gronia i Hrobaczej Łąki znaduje się sporo osuwisk które są albo podtopionym olsem albo górskimi stawkami, co uważam to za osobliwość tej części Beskidu Małego smile

nena napisał/a:

Darku pięknie ten zamrożony ols wygląda smile

Od razu skojarzył mi się z tymi barwami z Yellowstone smile

Ostatnio edytowany przez Dariusz Tlałka (2012-02-13 16:12:28)

6

Odp: Zima pod Bujakowskim Groniem

Darku zdjęcie które Kris_61 wynalazł jest Świetne smile  Piękny chaszczing uskuteczniłeś  smile

-----------------------------------------------------
http://picasaweb.google.pl/marekk500
http://picasaweb.google.pl/marekk500cd

7

Odp: Zima pod Bujakowskim Groniem

super jest ta fota Darek smile

"Góry upajają. Człowiek uzależniony od nich jest nie do wyleczenia. Można pokonać alkoholizm, narkomanię, słabość do leków. Fascynacji górami nie można" Edmund Hillary

8

Odp: Zima pod Bujakowskim Groniem

Pięknie wyszła  cool

Wokół góry, góry i góry...i całe moje życie w górach, ileż piękniej drozdy leśne śpiewają,niż śpiewak płatny na chórach. Wokół lasy, lasy i wiatr...i całe życie w wiatru świstach. Wszyscy, których kocham, wita was modrzewia ikona złocista. (J.Harasymowicz) smile

Odp: Zima pod Bujakowskim Groniem

Mam jeszcze jedno zimowe zdjęcie z pod Bujakowskiego Gronia. Przedstawia ono sople wiszące z nadpotokowej pokrywy lodowej.