Temat: Sztuka zimowej wędrówki, czyli....

Nasza forumowa "babcia" pokazała nam bardzo ciekawą książeczkę o zimowym biwakowaniu i zimowych wędrówkach:

Sztuka zimowej wędrówki, czyli jak przemieszczać się na nartach i biwakować w śniegu – Allen O’Bannon i Mike Clelland

http://www.galeo.e90.biz/pictures/1330365695-sztuka.jpg

Opis wydawcy:

Ciekawy język i żartobliwe rysunki autorskiego duetu komponują się na pierwszorzędny poradnik zimowych przechadzek. Obrana konwencja luźnych porad powoduje, że każdy może z nich wybierać w dowolnej sekwencji, według wymagania, osobistego poziomu i tempa nauki. Jest to też zaproszenie do jazdy poza przygotowywanymi drogami, gdzie można zostawić piękny ślad na niewinnym śniegu.

Dwóch inteligentnych pisarzy, a równocześnie zimowych wygów, wprowadza w świat zimy z dala od cywilizacji. Rozległa porcja praktycznej wiedzy dla wszystkich zimowych podróżników, od zwięzłego kursu lawinowego, przez dobór sprzętu narciarskiego do wycieczek po budowę schronów śnieżnych i przygotowanie papieru toaletowego ze śniegu. Liczne szkice są integralną częścią przewodnika i znakomicie obrazują przedstawiane zagadnienia.

książkę można kupić  w księgarni Bezdroza.pl

Sztuka zimowej wędrówki

2

Odp: Sztuka zimowej wędrówki, czyli....

Książka bardzo fajnie napisana, z dużą ilością zabawnych rysunków, ale głównie z myślą o narciarzach skiturowych przemieszczających się po amerykańskim odludziu (Rocky Mountains, Appalachy, góry Alaski), przy którym Beskid Mały wygląda mniej więcej tak jak Dworzec Centralny w Warszawie zestawiony z westernową stacyjką z jednym pociągiem kursującym na tydzień. Mimo wszystko również miłośnicy zimowych wędrówek z biwakami znajdą tutaj sporo cennych wskazówek odnośnie przygotowania miejsca pod namiot, skutecznego palikowania namiotu, efektywnego gotowania wody ze śniegu, suszenia mokrej bielizny w warunkach polowych, sporo ciekawych porad odnośnie doboru sprzętu itp. itd.

Ostatnio edytowany przez piotr (2012-02-27 21:15:37)

"Because it's there" (G. Mallory)
Moje galerie: https://get.google.com/albumarchive/105 … source=pwa

3

Piotrek Ty już miałeś na swoim koncie doświadczenia z zimowym biwakiem, a ja po przeczytaniu tej książki i weryfikacji jej treści  w rozmowie "na żywo" z Markiem500 - uwierzyłam, że to może być bardzo ciekawe doświadczenie  big_smile i było....  lol

Ostatnio edytowany przez jolanta (2012-02-27 21:48:00)

Wokół góry, góry i góry...i całe moje życie w górach, ileż piękniej drozdy leśne śpiewają,niż śpiewak płatny na chórach. Wokół lasy, lasy i wiatr...i całe życie w wiatru świstach. Wszyscy, których kocham, wita was modrzewia ikona złocista. (J.Harasymowicz) smile

4

Oczywiście Jolu. Mnie chodziło raczej o to, że tak na oko 2/3 książki to są porady dla narciarzy: foki, wiązania, buty, smarowanie, poruszanie się w terenie itp.

"Because it's there" (G. Mallory)
Moje galerie: https://get.google.com/albumarchive/105 … source=pwa

5

piotr napisał/a:

Oczywiście Jolu. Mnie chodziło raczej o to, że tak na oko 2/3 książki to są porady dla narciarzy: foki, wiązania, buty, smarowanie, poruszanie się w terenie itp.

Zauważ, ze oprócz rakiet to ostatnio jedyny sensowny środek transportu w BM i nie tylko smile

6

Warto zwrócić jeszcze uwagę, że zimowe wędrówki to również wędrowanie z sankami - czyż nie tak dotarł do Was Marekk500big_smile  - odpada wtedy tachanie ekwipunku na grzbiecie  wink

Wokół góry, góry i góry...i całe moje życie w górach, ileż piękniej drozdy leśne śpiewają,niż śpiewak płatny na chórach. Wokół lasy, lasy i wiatr...i całe życie w wiatru świstach. Wszyscy, których kocham, wita was modrzewia ikona złocista. (J.Harasymowicz) smile