Temat: Ścieżka edukacyjna "Śladami szałasów w Międzybrodziu Żywieckim"

W przyszłym  tygodniu planujemy z Jolą i MK, zrobić ciekawą pętelkę - planowaną scieżką edukacyjną " Śladami dawnych szałasów w Międzybrodziu Żywieckim" na stokach  Żaru, Cisowych Grap i Jaworzyny- start początek szlaku zielonego w Międzybrodziu Żywieckim (pod lotniskiem), następnie szybkie odbicie bez szlakowe na Polanę Sobiakową ( pierwszy szałas) , dalej prosto w górę w rejon )( Cisowej ( tam na 2 polanach kolejne 2 i 3  szałas ), następnie niebieskim na )( Przysłop, potem czerwonym na Cisowe Grapy ( 4 szałas), następnie z )( Isepnickiej zejście najpierw zielonym, potem bezszlakowo na polanę Cinalkową pod Żarem ( tam 5 szałas), następnie zejście na dół, koniec pętli. Chętnych zapraszamy  smile  smile  smile . Cel wycieczki, zrobić wstępne rozpoznanie i zdjęcia, by w kolejnych dniach sierpnia zrobić (wymalować specjalny szlak i umieścić tablice informacyjne) Ścieżkę Edukacyjną - "Śladami dawnych szałasów w Międzybrodziu Żywieckim ". Beskid PIĘKNY ( Mały ) będzie przez to jeszcze piękniejszy i ciekawszy do zwiedzania. Wycieczka planowana jest na zwykły-roboczy  dzień tygodnia, dokładny dzień będzie jeszcze podany.  smile  smile  smile

Ostatnio edytowany przez harnaś wołoski (2012-08-03 14:43:11)

2

Odp: Ścieżka edukacyjna "Śladami szałasów w Międzybrodziu Żywieckim"

Szkoda, ze to dzień pracujący. To może warto byłoby zrobić krótki przewodnik na ten temat?

3

Ja się piszę:) Dajcie tylko znać jak dokładny termin będzie smile

4

Kiedyś trafiłem na fragment Waszej planowanej trasy przypadkowo schodząc bez szlakowo z )( Cisowej, zatem warto. smile Ma być  obszerna relacja foto. smile lol

http://szlakiibezdroza.blogspot.com/  - wszystko na czasie .

5

kris_61 napisał/a:

(...)  Ma być  obszerna relacja foto. smile lol

Tak jest!!! Panie Kris  big_smile

Wokół góry, góry i góry...i całe moje życie w górach, ileż piękniej drozdy leśne śpiewają,niż śpiewak płatny na chórach. Wokół lasy, lasy i wiatr...i całe życie w wiatru świstach. Wszyscy, których kocham, wita was modrzewia ikona złocista. (J.Harasymowicz) smile

6

Miło mi słyszeć Harnasiu że plany wytyczenia ścieżki edukacyjnej nabierają realnego kształtu smile
Z przyjemnością wybiorę się na planowaną pętelkę, potem czeka nas naniesienie tego na mapę (trasy)
i uzgodnienie z Gminą Czernichów i Nadleśnictwem Jeleśnia.
Mamy , wydaje mi się szlaki przetarte, gdyż wyznaczałem swego czasu w tym rejonie trzy nowe szlaki PTTK
i była aprobata tych instytucji, mało tego, jestem pewien, że nadleśniczy z Międzybrodzia Żywieckiego
będzie naszym dobrym duchem big_smile
Wspaniały człowiek smile

... by Beskid Mały, był najpiękniejszym pasmem górskim.
Czystszym, zadbanym, pokazującym swe piękno i historię.

Wstępny termin wycieczki - środa 8.08.2012, godzina zbiórki 8.00 lub 9.00 ( do uzgodnienia ), na przystanku autobusowym w Międzybrodziu Żywieckim pod Żarem , tam gdzie zaczyna się zielony szlak. Przy "naszym"szałasie pod Cisowymi Grapami planowane jest ognisko, kiełbaski, okowitka- wink . Jeszcze raz wszystkich chętnych zapraszamy smile
Wstępna lista uczestników: Ja, jolanta, MK, jardo, Darek Tlałka, ktoś jeszcze??? smile  smile  smile

Ostatnio edytowany przez harnaś wołoski (2012-08-06 11:09:59)

8

Niestety w środe pracuję sad

9

Ja niestety z przykrością wielką odpadam. W tym tygodniu jestem jeszcze u naszych bratanków od szabli i szklanki. Może dało by się to kiedyś powtórzyć, najlepiej w jakiś weekend?

"Because it's there" (G. Mallory)
Moje galerie: https://get.google.com/albumarchive/105 … source=pwa

Na pewno da się powtórzyć piotrze, już przy okazji malowania szlaku, na co serdecznie zapraszamy! smile

Termin wycieczki jest już zatwierdzony - środa - godzina 8.00  smile

Ostatnio edytowany przez harnaś wołoski (2012-08-06 15:19:08)

12

Nie martwcie się - póki co jest to rozeznanie tematu - malować szlak i wieszać tablice będziemy zapewne w większej forumowej grupie smile

Będę na zbiórce o wyznaczonej porze - gdyby ktoś od strony BB chciał się zabrać - mam wolne miejsca - zapraszam smile

Wokół góry, góry i góry...i całe moje życie w górach, ileż piękniej drozdy leśne śpiewają,niż śpiewak płatny na chórach. Wokół lasy, lasy i wiatr...i całe życie w wiatru świstach. Wszyscy, których kocham, wita was modrzewia ikona złocista. (J.Harasymowicz) smile