Temat: Budzimy Andrychów! - Jamal, Netka... Gościnnie: Nalef, Druga Strona Lu


Budzimy Andrychów! - Jamal, Netka... Gościnnie: Nalef, Druga Strona Lustra


12.04.2013 - Miejski Dom Kultury w Andrychowie
Cena: 20zł

Bilety można zakupić w:
-> Miejskim Domu Kultury (ul. Szewska 7)
-> Klubokawiarni Baszta (ul. Krakowska 69)
-> Sklepie Muzycznym Mikrus (ul. Legionów 4)

Program:
17.30 - Projekcja filmu "Marley" reż. Kevin Macdonald
20.00 - Start koncertów
23.00 - After party w Klubokawiarni Baszta

Wystąpią:
- Jamal
- Netka

Gościnnie pojawi się:
- Druga Strona Lustra
- Nalef

Jamal:
Początek zespołu  JAMAL to rok 1999 i spotkanie dwóch radomskich muzyków: Tomka "Mioda Mioduszewskiego oraz Łukasza Borowieckiego.
Od tamtego czasu historia zatoczyła ogromne koło, gdzie w międzyczasie powstał, koncertował i rozwiązał się zespół Le Illjah, doszło do współpracy z brytyjską ekipą Mattafix, skład JAMALa zmienił się kilkakrotnie, powstały płyty, teledyski oraz zostało zagrane mnóstwo koncertów.
Aktualnie zespół pracuje nad nową płytą.
Niedawno w mediach ukazał się singiel promujący nadchodzące wydawnictwo. Piosenka "defto" bo o niej mowa, okazała się mocnym zastrzykiem dobrej energii dla fanów zespołu. Do utworu powstał teledysk (http://www.youtube.com/watch?v=cg2LN05PXUo), którego reżyserem jest Krzysztof Skonieczny z kolektywu GłębokiOFF.  Na kanale youtube.com video to ma  już ponad 5 mln wyświetleń. Teledysk przez miesiąc był najchętniej oglądanym muzycznym obrazem w Europie.
W dniu 02 września odbył się Yach Festiwal 2012, gdzie wręczono nagrody za najlepsze teledyski. Grand Prix festiwalu dostało DEFTO!
Niebawem ukaże się kolejny singiel zapowiadający płytę, która w sklepach pojawi się w okolicach kwietnia 2013.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o JAMALu, posłuchaj muzyki, przyjdź na koncert!

Netka:
12.10.2012 r. wyszła jej pierwsza epk'a z 9 numerami na której gościnnie pojawili się: Druga Strona Lustra, Nalef z zespołu ProHiBit i Kompanija Reggae Sound. Jest na scenie od października 2012 roku, zagrała ok. 40 koncertów nierzadko z zespołami takimi jak Jamal, Vavamuffin, Bethel, Bob One, Ras Luta czy Mesajah.
Na koncercie odbędzie się premiera jej nowej epki pt. "Sekrety czasu".

Druga Strona Lustra
Zespół Druga Strona Lustra powstał w 2002 roku. Tworzą go Jarosław "Maxim" Szklarczyk, oraz Zygmunt "Zigi" Tomala. We wrześniu 2005 roku nakładem wytwórni W Moich Oczach ukazał się singiel "Fundamental/Propaganda", a w lutym 2006 album "Język Żywiołów". Warstwę instrumentalną albumu wzbogaciła sekcja dęta zespołu Bakshish. Płyta została ciepło przyjęta zarówno przez słuchaczy jak i recenzentów z branży muzycznej. W 2006 roku utwór "Płonę" zasilił kompilacyjny album czołowych polskich artystów reggae "Far Away From Jamaica", a 2007 roku utwór "Selekta" znalazł się na płycie Tabu Duby.
Zespół stale koncertuje, zarówno na największych polskich festiwalach reggae, jak i wielu imprezach klubowych i plenerowych.
8 września 2008 odbyła się premiera nowego albumu grupy, zatytułowanego Maxim Jammin. W pracach nad albumem gościnnie udział wzięli muzycy z koncertowego składu Maxim Jammin Band oraz Jah-Rex (BAKSHISH, T.DUBY), Maleo (Maleo Reggae Rockers, Izrael, 2TM2,3), Bob One i Silesian Sound.

* Galeria Sztuki RYNEK 7 w Andrychowie
* pracownia ceramiczna anna-art
* 502840347
* www.annaartgaleria.pl