1

Temat: Górami Polski - moja Compostela" – samotna wyprawa Eweliny Domańskiej

Dostaliśmy ostatnio na naszą forumową skrzynkę takiego oto maila.

Dzień dobry,

Nazywam się Ewelina Domańska, mam 28 lat i w maju br. wyruszam na samotną wyprawę po całych polskich górach. Jej nazwa to "Górami Polski - moja Compostela".

Planuję przejść wszystkie 29 pasm, co da ok. 1700 km i jakieś 3 miesiące wędrówki. A chcę to zrobić z budżetem minimalnym, nocując w namiocie lub u dobrych ludzi, którzy użyczą mi "kawałek podłogi".
Ten pomysł to odpowiedź na podszept serca, które mi powtarzało, że czas zacząć realizować marzenia - wbrew racjonalnym radom pragmatyków, kryzysowi i temu, co "się powinno".

https://lh6.googleusercontent.com/-oZhij-JgvEU/UWV_JvCWjVI/AAAAAAAAAoI/yFWvOlW8c9k/s712/bez%C2%A0tytu%C5%82u.JPG

Pragnę opowiedzieć jak największej liczbie osób o swoim pomyśle, o planie podążania za marzeniami. Dlatego też poszukuję kontaktu z mediami, które zechciałyby o tym wspomnieć.

Relacje z wyprawy będę na bieżąco publikować na stronie www.goramipolski.pl oraz na fanpage`u wyprawy na facebooku.

Poniżej jeszcze kilka informacji w PDF o wyprawie:

Górami Polski - Wyprawa

Będę wdzięczna za choć chwilę uwagi.

Z wyrazami szacunku
Ewelina Domańska

Ps. Od wczorajszego uruchomienia strony internetowej do teraz (niecałe 2 dni) zanotowałam 900 wejść i wciąż dostaję wiadomości od ludzi, którzy mi kibicują i piszą, jak dobrze rozumieją moje działanie. Myślę, że ta akcja może zainteresować więcej osób.

TRZYMAMY KCIUKI ZA EWELINĘ I ŻYCZYMY POWODZENIA W REALIZCJI SWOICH MARZEŃ ! smile

"Tak jak zawsze, kiedy zdarza mi się widzieć coś niebywałego, żałowałem, że nie ma ze mną miłych sercu ludzi, żeby mogli oni też swoje zatroskane oczy widokiem czystym uradować i przemyć, zasługują przecież na to nie mniej niż ja, albo bardziej"  /E. Stachura/

2

Odp: Górami Polski - moja Compostela" – samotna wyprawa Eweliny Domańskiej

No nieźle  roll. Wyzwanie jak się patrzy. Bardzo mnie ciekawi jak można dostać 3 miesiące wakacji (a może więcej?) w pracy, żeby mieć czas na realizację TAAAKIEGO WIELKIEGO POMYSŁU? smile No i jak można wytrzymać tak długą samotną wędrówkę?

"Because it's there" (G. Mallory)
Moje galerie: https://get.google.com/albumarchive/105 … source=pwa

3

Poczekamy piotrze to pewnie się i tego dowiemy. Podziwiam dziewczynę za odwagę i samozaparcie ! big_smile

"Tak jak zawsze, kiedy zdarza mi się widzieć coś niebywałego, żałowałem, że nie ma ze mną miłych sercu ludzi, żeby mogli oni też swoje zatroskane oczy widokiem czystym uradować i przemyć, zasługują przecież na to nie mniej niż ja, albo bardziej"  /E. Stachura/

4

Bardzo jestem ciekawa tej wyprawy - trzymam kciuki  smile

Wokół góry, góry i góry...i całe moje życie w górach, ileż piękniej drozdy leśne śpiewają,niż śpiewak płatny na chórach. Wokół lasy, lasy i wiatr...i całe życie w wiatru świstach. Wszyscy, których kocham, wita was modrzewia ikona złocista. (J.Harasymowicz) smile

5

Samotna wędrówka to luz Piotrze ale właśnie to wolne jest odwiecznym problemem. I nie o tyle wolne co koszty związane z wolnym. Praca = wynagrodzenie na codzienne życie przez co to jest największy problem.

6

Rozmowa z Eweliną w TVN24

7

E to mi wygląda jak jakieś show smile Nice show! Ciekawi mnie efekt końcowy smile Po co ten rozgłos? Moja Compostella czy Nasza ?

8

Lowell mnie nie osobiście nie przeszkadza, że to ma pewne elementy show. Być może, że Pani Ewelina liczy na zdobycie jakiegoś sponsora lub wydanie po podróży książki, w czym rozgłos jest nawet pożądany. Jeśli chodzi o pieniądze wawri to z wywiadu można się dowiedzieć iż podróżniczka ma pewne oszczędności, które pozwolą jej nawet na kilka miesięcy życia po zakończeniu podróży. Kluczowe wydaje mi się tutaj, że dziewczyna jest młoda i nie ma zobowiązań rodzinnych (przynajmniej tak mi się wydaje), więc ma możliwość realizacji nawet nieco szalonych pomysłów (w końcu jeśli nie teraz to kiedy? za parę lat może już nie być do tego ani czasu ani warunków), a zawód farmaceuty da jej możliwość podjęcia pracy ponownie wtedy kiedy będzie tego potrzebowała.

9

Wiesz Piotrze mi się wydaje, że wiele osób podjęłoby się takiej rzeczy gdyby miała na to czas. I pewnie (choć nie spradzałem) wiele osób to już zrobiło. Ja tego po prostu nie kupuję wink

10

Prawda. Niestety do wszelkiej tak szeroko zakrojonej działalności górskiej niezbędny jest wolny czas. To samo przecież dotyczy choćby himalaizmu (który na dodatek wymaga jeszcze ogromnych pieniędzy).