Temat: Długi majowy weekend

Miał być słoneczny i ciepły a wyszło jak wyszło plany były spore i spaliły na panewce została Pańska Góra i krótko na Leskowiec widoki podobne do pogody sfociłem tylko kilka raczej nie chronionych roślin niektóre wyszły ciekawie  dlatego je wkleje                                                                                                                                   .

Ostatnio edytowany przez ferdynans (2013-05-07 20:29:29)

Bez wycieczek,podróży,życie ludzkie upływa beztreściwie,nudno i szaro ,toteż one nie tylko urozmajcają,ale rzec można przedłużają nasze życie                             K.SOSNOWSKI

2

Odp: Długi majowy weekend

Nie ciekawe, tylko śliczne ferdynansie - bardzo kolorowy zestaw powstał. smile

ciemiężyca zielona - jak najbardziej chroniona, nawet ściśle !!!

Z tego co widzę to Ty odwiedziłeś podczas długiego weekendu Leskowiec i Pańska Górę, kisiel błąkał się gdzieś po Klimasce i chyba nie tylko big_smile wink , a ja zaś łaziłam po Gancarzu big_smile. Kto jeszcze gdzieś był w Małym ??? big_smile Pisać nam tu ... lol

"Tak jak zawsze, kiedy zdarza mi się widzieć coś niebywałego, żałowałem, że nie ma ze mną miłych sercu ludzi, żeby mogli oni też swoje zatroskane oczy widokiem czystym uradować i przemyć, zasługują przecież na to nie mniej niż ja, albo bardziej"  /E. Stachura/

3

Wg mojego rozeznania na fotografiach widzimy:
Stokrotka
Fiołek leśny
Ziarnopłon wiosenny
Gorczycznik pospolity
Koniczyna łąkowa
Czosnaczek
Mniszek lekarski
Ciemieżyca zielona
Bluszczyk kurdybanek
.............................  (tu mam wątpliwości: poziomka, jaskier platanolistny , zawilec ?)
jeżeli się  mylę  proszę mnie poprawić

Ostatnio edytowany przez Gustek (2013-05-07 21:32:14)

4

Gustek napisał/a:

Wg mojego rozeznania na fotografiach widzimy:
Stokrotka
Fiołek leśny
Ziarnopłon wiosenny
Gorczycznik pospolity
Koniczyna łąkowa
Czosnaczek
Mniszek lekarski
Ciemieżyca zielona
Bluszczyk kurdybanek
.............................  (tu mam wątpliwości: poziomka, jaskier platanolistny , zawilec ?)
jeżeli się  mylę  proszę mnie poprawić

Tak biegły to ja nie jestem w te klocki nawet z zielnikiem w ręce ale wątpliwości rozwieje bo jestem prawie pewny że to ostatnie to jest poziomka

Bez wycieczek,podróży,życie ludzkie upływa beztreściwie,nudno i szaro ,toteż one nie tylko urozmajcają,ale rzec można przedłużają nasze życie                             K.SOSNOWSKI

5

tak, ten ostatni to kwiat poziomki, i jeszcze idąc od góry po lewej na czwartym zdjęciu to też stokrotka, tylko , że kwiat jeszcze nie w pełni rozwinięty

"Tak jak zawsze, kiedy zdarza mi się widzieć coś niebywałego, żałowałem, że nie ma ze mną miłych sercu ludzi, żeby mogli oni też swoje zatroskane oczy widokiem czystym uradować i przemyć, zasługują przecież na to nie mniej niż ja, albo bardziej"  /E. Stachura/

6

Ferdynansie jak na te warunki pogodowe to Twoje fotki strzelają kolorami i są naprawdę radosne  big_smile

Wokół góry, góry i góry...i całe moje życie w górach, ileż piękniej drozdy leśne śpiewają,niż śpiewak płatny na chórach. Wokół lasy, lasy i wiatr...i całe życie w wiatru świstach. Wszyscy, których kocham, wita was modrzewia ikona złocista. (J.Harasymowicz) smile