Temat: Super Polska. Rekordy i ciekawostki

Może to nie nowość wydawnicza, ale za to album w atrakcyjnej cenie, być może przyda się na prezent!

http://www.inbook.pl/images/inbook/medium/3b/3bf07ccdfa8c0fc72537ef4f143810dc.jpg

Gdzie jest najstarsza stacja benzynowa w Polsce, jak wygląda najmniejsza książka i ile mierzy najdłuższy zabytek? Te i inne ciekawostki Czytelnik znajdzie w albumie Super-Polska. Publikacja jest skarbnicą wiedzy o rekordach, ciekawostkach i osobliwościach w Polsce. Zestaw polskich "naj" został ułożony całkowicie subiektywnie, historie o poszczególnych obiektach są napisane z przymrużeniem oka, a prawie 300 pięknych zdjęć pozwala z bliska przyjrzeć się atrakcjom, z których istnienia na co dzień nie zdajemy sobie sprawy.

Super Polska. Rekordy i ciekawostki

Odp: Super Polska. Rekordy i ciekawostki

Ta książka to moje stare dzieje gdzie bawiłem się w ustanawianie różnych rekordów, bo u mnie nie tylko istnieje botanika big_smile Może w tej książce coś mojego jeszcze zostało hmm Ciekawe czy w Beskidzie Małym znalazłoby się coś naj czy ciekawostka w skali Polski hmm

3

Dariusz Tlałka napisał/a:

Ta książka to moje stare dzieje gdzie bawiłem się w ustanawianie różnych rekordów, bo u mnie nie tylko istnieje botanika big_smile Może w tej książce coś mojego jeszcze zostało hmm Ciekawe czy w Beskidzie Małym znalazłoby się coś naj czy ciekawostka w skali Polski hmm

Przecież jest na Żarze  smile . Miejsce gdzie przedmioty toczą się pod górę  cool .
Proszę zobaczyć :

http://www.youtube.com/watch?v=xubET9VRwms

Na asfaltowej drodze prowadzącej na wierzchołek , występuje anomalia grawitacyjna. Przedmioty zamiast staczać się w dół, toczą się pod górę - zjawisko to nie zostało jednak zbadane naukowo .
Sceptycy twierdzą, że to złudzenie optyczne, gdyż naprawdę nie ma tam wzniesienia, lecz nieznaczny spadek terenu.
Ale ciekawostka z Beskidu Małego jest  smile

Ktoś zna inne ?

'' Tyle samo jest idiotów wśród księży, robotników i profesorów. Różnica polega na tym, że profesor ma większy zasób słów i w związku z tym trudniej wymacać jego głupotę.'' ( Bronisław Geremek )

maurycy napisał/a:
Dariusz Tlałka napisał/a:

Przecież jest na Żarze  smile . Miejsce gdzie przedmioty toczą się pod górę  cool .
Proszę zobaczyć :

http://www.youtube.com/watch?v=xubET9VRwms

Na asfaltowej drodze prowadzącej na wierzchołek , występuje anomalia grawitacyjna. Przedmioty zamiast staczać się w dół, toczą się pod górę - zjawisko to nie zostało jednak zbadane naukowo .
Sceptycy twierdzą, że to złudzenie optyczne, gdyż naprawdę nie ma tam wzniesienia, lecz nieznaczny spadek terenu.
Ale ciekawostka z Beskidu Małego jest  smile

Ktoś zna inne ?

Ciekawa sytuacja z tym miejscem. Czy to jest spowodowane "złudzeniem optycznym" czy grawitacją to temat jest do zbadania. Myśle, żeby wyeliminować wspomniane złudzenie czy je potwierdzić, można w tym miejscu postawić na drodze poziomicę  lol
Choć ja stawiam na pole magnetyczne spowodowane pracą maszyn w hali, która jest pod ziemią w górze Żar i wodą która jest pompowana do góry.  smile

Sprawdziłem to i ta ciekawostka z anomalią grawitacyjną na Żarze widnieje w niektórych numerach tej książki smile
Oczywiście w Beskidzie Małym są inne rekordy Polski i ciekawostki jak np. Jaskinia Lodowa w Zamczysku będąca najniżej położoną jaskinią lodową w Polsce; Zbiornik wodny na Żarze jest najwyżej położonym sztucznym zbiornikiem wodnym w Polsce; no i też za moją zasługą Beskid Małym jest najlepiej zbadanym pteridologicznie obszarem w Polsce.
Może jeszcze coś by się znalazło hmm

6

Z poprzednich postów wypisałem mini zestaw naj Beskidu Małego :

1. Anomalia grawitacyjne na górze Żar
2. Jaskinia Lodowa w Zamczysku będąca najniżej położoną jaskinią lodową w Polsce
3. Zbiornik wodny na Żarze jest najwyżej położonym sztucznym zbiornikiem wodnym w Polsce

Czy jest coś jeszcze ?

'' Tyle samo jest idiotów wśród księży, robotników i profesorów. Różnica polega na tym, że profesor ma większy zasób słów i w związku z tym trudniej wymacać jego głupotę.'' ( Bronisław Geremek )