Temat: Krokusowe Wojtaszki i Mizioły

W ubiegłą niedzielę postanowiłyśmy z Włóczykijką sprawdzić  krokusowe polany o jakich opowiadał nam jeszcze w ubiegłym roku Chatar z Gibasów smile

Trasa zaplanowana była na kilka godzin bo wiadomy ICM donosił, że od 16 ma podać. Udało się zrobić pętelkę i wrócić do autka tuż przed deszczem tongue

Dzięki Staszkowi z Gibasów odkryłyśmy dwa, fajne krokusowe miejsca z dużą ilością tych cudnych kwiatuszków.
W niedzielę były jeszcze w fazie przed wysypem, teraz z pewnością są ich tam już prawdziwe dywany cool

Nasza trasa: parkujemy w przysiółku Wojtaszki, podążamy zielonym szlakiem na polanę w opuszczonym przysiołku Mizioły, następnie do chatki studenckiej Adamy. Po odpoczynku wędrujemy dalej zielonym przez  Opuśniok, przysiółek Wsiórz do Stryszawy Górnej.
Drogą do przysiółka Roztoki i na azymut wink ponownie na Mizioły, pętla zamknęła się w Wojtaszkach smile

Na mapce zaznaczyłam fiuletem wink orientacyjnie miejsca krokusowych dywanów big_smile

https://lh4.googleusercontent.com/-c27pI_F-sYM/UzNNY3WlhJI/AAAAAAAAXRY/b8PcxhTV5dc/s889/bez%25C2%25A0tytu%25C5%2582u.JPG

Albumik z wycieczki pod krokusikiem smile

https://lh6.googleusercontent.com/-NHBjeNbG11w/UzNGobttfWI/AAAAAAAAXHM/0_UAfxKkIHA/s576/SDC12089.JPG

Ostatnio edytowany przez jolanta (2014-03-28 21:01:09)

Wokół góry, góry i góry...i całe moje życie w górach, ileż piękniej drozdy leśne śpiewają,niż śpiewak płatny na chórach. Wokół lasy, lasy i wiatr...i całe życie w wiatru świstach. Wszyscy, których kocham, wita was modrzewia ikona złocista. (J.Harasymowicz) smile

2

Odp: Krokusowe Wojtaszki i Mizioły

Jolu, jak się zaznacza takie fiuletowe kwiotki na mapie ?  wink . Też bym chciał umieć  smile

'' Tyle samo jest idiotów wśród księży, robotników i profesorów. Różnica polega na tym, że profesor ma większy zasób słów i w związku z tym trudniej wymacać jego głupotę.'' ( Bronisław Geremek )

3

Odp: Krokusowe Wojtaszki i Mizioły

Piękna wiosenna wycieczka kobitki big_smile cool ! Albumik bardzo ciekawy smile. Krokusowe łączki urocze. smile Pięknie też prezentuje się żywiec gruczołowaty. smile. Na 41 zdjęciu to też on w towarzystwie pierwiosnki wyniosłej. Na zdjęciu 62 – jasnota purpurowa (Lamium purpureum) z bluszczykiem kurdybankiem (Glechoma hederace).

Roślinka na zdjęciu poniżej to – wilczomlecz migdałolistny (Euphorbia amygdaloides)

https://lh6.googleusercontent.com/-UrZzxR6UFpM/UzM7_hlg34I/AAAAAAAAXCY/Getw5LmhD9E/s800/P3230022.JPG
fot.Jolanta

Natomiast tu jest fajna mieszanka czosnku niedźwiedziego z kwitnącym lepiężnikiem białym i fioletowym żywcem. Wygląda jakby zakwitł już czosnek. big_smile

https://lh3.googleusercontent.com/-_lGXDfJv1cM/UzNJK-0EPtI/AAAAAAAAXLc/4d7EjAwSHvA/s800/SDC12173.JPG
fot.Jolanta

A roślina na 59 zdjęciu wygląda na rukiew wodną, ale 100 % pewności nie mam, gdyż pora kwitnienia coś mi za wczesna się wydaje, ale w tym roku wszystko wcześniej więc może ona też wcześniej zakwitła... Czy ta roślinka rosła gdzieś na podmokłym miejscu, np. nad strumieniem ?

"Tak jak zawsze, kiedy zdarza mi się widzieć coś niebywałego, żałowałem, że nie ma ze mną miłych sercu ludzi, żeby mogli oni też swoje zatroskane oczy widokiem czystym uradować i przemyć, zasługują przecież na to nie mniej niż ja, albo bardziej"  /E. Stachura/

4

Odp: Krokusowe Wojtaszki i Mizioły

maurycy napisał/a:

Jolu, jak się zaznacza takie fiuletowe kwiotki na mapie ?  wink . Też bym chciał umieć  smile

maurycy specjalnie dla Ciebie  smile

1. Robisz zrzut mapy - no wiesz PrtScr wink
2. Zapisujesz jako jpg  big_smile
3. Otwierasz w paincie  tongue

4. https://lh6.googleusercontent.com/-6LS-ZSgZ4SQ/UzbSdXGuzDI/AAAAAAAANuQ/fEQiZlJjbF8/s483/paint.jpg

5. I robisz ciap, ciap...  lol

Dzięki nena za opisy roślinek, mogę już usunąć pytajniki  smile

Ta na fotce nr 59 nie rosła w podmokłym miejscu... chociaż z drugiej strony, tam w wielu miejscach było mokro big_smile

Wokół góry, góry i góry...i całe moje życie w górach, ileż piękniej drozdy leśne śpiewają,niż śpiewak płatny na chórach. Wokół lasy, lasy i wiatr...i całe życie w wiatru świstach. Wszyscy, których kocham, wita was modrzewia ikona złocista. (J.Harasymowicz) smile

5

Odp: Krokusowe Wojtaszki i Mizioły

jolanta napisał/a:

Dzięki nena za opisy roślinek, mogę już usunąć pytajniki  smile

Nie ma za co Jolu :* big_smile

"Tak jak zawsze, kiedy zdarza mi się widzieć coś niebywałego, żałowałem, że nie ma ze mną miłych sercu ludzi, żeby mogli oni też swoje zatroskane oczy widokiem czystym uradować i przemyć, zasługują przecież na to nie mniej niż ja, albo bardziej"  /E. Stachura/

6

Odp: Krokusowe Wojtaszki i Mizioły

Jolu śliczne dzięki za wyoślenie tematu  smile . Na pewno będę korzystał z
nowych umiejętności  smile

'' Tyle samo jest idiotów wśród księży, robotników i profesorów. Różnica polega na tym, że profesor ma większy zasób słów i w związku z tym trudniej wymacać jego głupotę.'' ( Bronisław Geremek )

Odp: Krokusowe Wojtaszki i Mizioły

Jolu ładna krokusowa wędrówka. Szedłem kiedyś trasą tylko nie w okresie kwitnienia krokusów. Pamiętam z tamtąd te stare i grube cisy smile

8

Odp: Krokusowe Wojtaszki i Mizioły

Darku - niestety wspomniane cisy załapały się tylko na fotce w tle hmm bo najważniejsze były krokusy wink

Jeszcze jeden wspaniały okaz rośnie przy chatce Adamy smile

Wokół góry, góry i góry...i całe moje życie w górach, ileż piękniej drozdy leśne śpiewają,niż śpiewak płatny na chórach. Wokół lasy, lasy i wiatr...i całe życie w wiatru świstach. Wszyscy, których kocham, wita was modrzewia ikona złocista. (J.Harasymowicz) smile