Temat: Spotaniczny wypad do Ojcowskiego Parku Narodowego

W tą sobotę wybrałem się spontanicznie do Ojcowskiego Parku Narodowego by sprawdzić się w roli filmowca przyrodnika a ku temu okazji zachęcała piękna polska złota jesień, no i relacje Sprocketa. Zrobiłem sobie trasę z Murowni przez Wąwóz Korytania do Bramy Krakowskiej - Jaskini Krowiej, następnie na Górę Koronną ze skałą Rękawica, Wąwóz Smardzowicki, potem do Zamku Ojcowskiego, powrót do Bramy Krakowskiej i przez wąwóz Ciasne Skałki na Chełmową Górę tak że trasę zakończyłem w Czajowicach. W sumie nakręciłem 8 filmów z różnych miejsc na trasie które tutaj https://www.youtube.com/channel/UCT0-zx … 0ZY5yR_T_w można oglądnąć. To był ciekawie spędzony dzień który zakończyłem na rynku w Krakowie. W samym Ojcowskim P. N. byłem wiele razy ale w ten dzień odwiedziłem miejsca w których jeszcze nigdy nie byłem. Ogólnie sporo turystów i tych zagranicznych a niektóra przewodniczka to imponowała mi sprawnością w tym wieku. Oczywiście nie mogło zabraknąć mojego paprociowego akcentu w postaci języcznika zwyczajnego smile

Odp: Spotaniczny wypad do Ojcowskiego Parku Narodowego

Do uzupełnienia tematu przesyłam 10 zdjęć z tego wypadu

Przy drodze serpentynowej

Brama Krakowska

W Jaskini Krowiej

Skała Rękawica

Widok z Góry Okopy na Dolinę Prądnika

Skała Koronna

Przy ruinach Zamku Ojcowskiego

Panienka z pod skalnego okienka

Dorożki na rynku w Krakowie

3

Odp: Spotaniczny wypad do Ojcowskiego Parku Narodowego

O kurcze! Darek! A co to za "Panienka spod skalnego okienka"? Czyżby jakaś tropicielka paproci?

Odp: Spotaniczny wypad do Ojcowskiego Parku Narodowego

pbsk napisał/a:

O kurcze! Darek! A co to za "Panienka spod skalnego okienka"? Czyżby jakaś tropicielka paproci?

Tego to nie wiem czy tropiła paprocie. Cały czas ona stała pod tym skalnym okienkiem jakby na kogoś czekała więc mój aparat ją uchwycił a obok też były skałki całe w paprociach hmm