Temat: Europejskie Biuro d/s Powiększania Wyobraźni

witam, wiem, że to moja dziecina ale nie mam pojęcia o co chodzi za bardzo:)
Jakiś rok temu napisała do mnie pewna Pani meila z pytaniem co to jest "Europejskie Biuro d/s Powiększania Wyobraźni w Kukowie".

Po kilku meilach okazało się

Wydawnictwo Rewasz (przewodniki górskie głównie) w opisie przewodnika po Beskidzie Małym umieściło nast. tekst  :"...niestety,boli brak wzmianki o Europejskim Biurze d/s Powiększania Wyobraźni w Kukowie"...
Jasne więc ,że się zainteresowałem bo brzmi
niewątpliwie szokująco.
Próbuję znaleźć wyjaśnienie...więc " s t ą d "-
prosto do Kukowa !


Po konsultacjach ze znajomym miłośnikiem regionu doszliśmy do takiego wniosku.


To ponoć pomysł jakiegoś profesora z Krakowa, który jest światowym ekspertem w badaniu wyobraźni i ponoć udowodnił że każdy skutek ma swą przyczynę smile. Z tego co przypuszczam ten "instytut" jest gdzieś w Rzyczkach.


Po kilku tygodniach dostałem znów meila od tej Pani


MAM ! Poniżej cytat z mapy Oficyny Wydawniczej "Rewasz" (2004) : "Pasmo Babiogórskie i Jałowieckie" :

"Opisując przedstawiony na mapie teren nie sposób nie wspomnieć o znamienitej placówce
naukowo-usługowo-badawczej mieszczącej się w Kukowie.
Międzynarodowe Biuro d/s Powiększania  Wyobraźni pod kierownictwem prezesa Karola Wieńczysława Hommonta ; Kuków, Hycówki 3,
willa "Szynszynella", 34-232 Lachowice; e-mail :
imagikukov@inpen.edu.pl
Wspomniane Biuro dysponujace najnowoczwśniejszą aparaturą,stale udoskonalaną przez rozwiązania opracowywane w Instytucie Pendologicznym, jest praktycznym monopolistą powiększania wyobraźni w skali światowej oraz posiada znaczące udziały w sektorach :dźwigania poziomu, rozszerzania horyzontów i podnoszenia na duchu.
Personel reprezentuje najwyższy poziom fachowy - minimum stopień technika imaginatora. W razie potrzeby ekipa szybkiego działania błyskawicznie dociera w dowolne miejsce kuli ziemskiej - co umożliwiają pendoloty , produkowane przez zakłady koncernu Honda w Hondurasie. Mówiąc krótko,
MBd/sPW jest godnym kontynuatorem Cesarsko-Królewskiego Zakładu Powiększania
Imaginacyi we Wiedniu stworzonego w 1897 przez zapoznanego geniusza z Podhajec ,nieodżałowanego samouka Jeremiasza Apollona Hytza.
(Opr.na podstawie Wstępu do Imagineskopii
Śledzia Otrembusa Podgrobelnego ) "

No, więc Kukowianie ! "Sami nie wiecie co posiadacie !" ( Ha-ha-ha !)


jesli ktoś by się chciał zgłębić "Wstęp do imagineskopii"

http://books.google.pl/books?id=TRJnYba … mp;f=false