Temat: "CYSORSKIE" takie że najstarsi górale nie pamiętają!!!

Baca skutecznie swoją wczorajszą relacją zachęcił mnie do dzisiejszego spaceru po B.Małym.Że czasu nie miałem zbyt wiele wybrałem krótką trase z Jagódek(bo dawno w tych rejonach nie byłem, jak Rzyki to zazwyczaj ostatnio Praciaki)w trzech kolorach:czarny na Leskowiec,zielony na Gancarz i "serduszko"-zajście do Jagódek. Takich "cysorskich"(Tater) z Gronia i Leskowca w życiu nie widziałem, nawet źleby były widoczne. Pamiętam super relacje Darka-Trzy po trzy Potrójna i rewelacyjne zdjęcia Taterek, ale śmiem twierdzić ze dzisiaj to absolutne mistrzostwo świata!!niestety nie mam zdjeć(jeszcze nie potrafie ich umieszczać na stronie-ale jestem wstępnie umówiony z MK na małą instrukcję-Marku chyba w tym tygodniu do Ciebie wpadne po lekcje tym bardziej ze mam w planach za kilka dni jechać na moje Podhale i przywioze Ci z tamtąd to co Ci obiecałem)więc mam pytanie czy może ktoś był dzisiaj na Leskowcu lub Potrójnej i zrobił zdjęcia tych cudenków i na potwierdzenie je umieści. Pozdrawiam serdecznie .HEJ!!!

2

Odp: "CYSORSKIE" takie że najstarsi górale nie pamiętają!!!

Oj, ja sobie wyobrażam Ostrość powietrza była rewelacyjna 100 km to na miętko w kierunku południowym smile Czekam na foty

----------------------------------------
Największą ozdobą naszego Beskidu [...] są jego urocze doliny. Wprawdzie dawno już straciły one charakter pierwotności i dzikości, [...] ale mimo wszystko nie są pozbawione swoistego wdzięku, chociaż wszędzie już widoczne są ślady rąk ludzkich.
- Jan Galicz

3

No i trefił mnie ślak!!! A tak mnie kusiło, co by dziś wyskoczyć na złocisty napój do Ani i Rafała. Wyobrażam sobie tą żyletkę na górze. Z resztą od wczoraj mamy w górach piękną inwersję, ale dziś to było absolutne maksimum możliwości obserwcyjnych. Gratuluję Harnasiu udanego wypadu i zazdroszczę tych "cysorskich" Tatr wink Jednakowoż stanowczo i do końca będę się upierał, że Leskowiec ze swoim widokiem na Tatry jest delikatnie mówiąc mocno przereklamowany. Tylko Potrójna!!! big_smile

"Picie wódki, to jest wprowadzanie elementu baśniowego do rzeczywistości."
Jan Himilsbach

4

No fajny musiał też być widok znad Trzonki Tam też są niezłe widoki na Taterki Co nie Darku

Największą ozdobą naszego Beskidu [...] są jego urocze doliny. Wprawdzie dawno już straciły one charakter pierwotności i dzikości, [...] ale mimo wszystko nie są pozbawione swoistego wdzięku, chociaż wszędzie już widoczne są ślady rąk ludzkich.
- Jan Galicz

Tak Darku ,w pierwszej chwili chciałem jak najszybciej dostać się na Potrójną, ale przekalkulowałem i stwierdziłem że nie mam czasu.Ludziska na Leskowcu gapili sie jak na ósmy cud świata, widok tak majestatycznych Tater , niemalze jak na dłoni-klękajcie narody!!!sam myślałem ze nie zejde z Leskowca!Owa majestatyczność sprawiała najwieksze wrazenie z )( Midowicza.Miałem w planach dzisiaj Złotą, Trzonke i Bukowski z Aleją Limbową , bo tam w Niedziele jest cisza i mały tłok- z tych względów nie lubie Leskowca w Niedzielę tym bardziej kiedy jest pogoda ,ale czułem ze właśnie dzisiaj moze być REKORD ŚWIATA WSZECHCZASÓW na Cysorskie i BYŁ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! aż taaaaaaaaaaaaaka żyleta może sie już nie trafić!szkoda ze narazie nikt sie nie zgłasza z fotkami!jeszcze raz pozdrawiamHej!!!

6

Panowie kamraci!!! Wg niesprawdzonych informacji widoczność dziś rano dla zachodniej części Beskidów mogła sięgać do 180 km!!! A więc przy dobrym układzie co najmniej Sądecki big_smile Ech jasna cholera, że ja nie polazłem dziś w góry hmm

"Picie wódki, to jest wprowadzanie elementu baśniowego do rzeczywistości."
Jan Himilsbach

no ba Darku - przeca bajerki bym Wam nie wkręcał!!!

8

Byłem wczoraj w tych "Cysorskich" Tatrach. Potwierdzam, że pogoda była jak żyleta, a widoki na Beskidy ujmujące - Pilsko, Babiuszka i Gorce bardzo ostre wink

Ostatnio edytowany przez piotr (2011-01-31 13:38:25)

"Because it's there" (G. Mallory)
Moje galerie: https://get.google.com/albumarchive/105 … source=pwa

9

darkheush napisał/a:

Panowie kamraci!!! Wg niesprawdzonych informacji widoczność dziś rano dla zachodniej części Beskidów mogła sięgać do 180 km!!! A więc przy dobrym układzie co najmniej Sądecki big_smile Ech jasna cholera, że ja nie polazłem dziś w góry hmm

Sądecki to ja widziałem już w sobotę przez mgłę W niedziele nasz harnaś mógł mieć lepszą widoczność

- Jan Galicz