1

Temat: Wadowice i okolice

Wadowice i okolice. Przewodnik monograficzny - Julian Zinkow, Wadowice 2001 str 562

http://bacadom.republika.pl/zinkowwadowice.jpg

Polecam kolejny dobry przewodnik monograficzny o ziemi wadowickiej. Przewodnik swoim teren obejmuje Beskid Mały , Makowski jak i Pogórze Śląskie i Wielickie, czyli obszarowe tak jak wyglądał i wygląda obecnie powiat wadowicki. W przewodniku tym znajdziemy wiele ciekawych informacji Jest dostępny na rynku Jak dobrze pamiętam w Muzeum Miejskim w Wadowicach za ok 20 zł

----------------------------------------
Największą ozdobą naszego Beskidu [...] są jego urocze doliny. Wprawdzie dawno już straciły one charakter pierwotności i dzikości, [...] ale mimo wszystko nie są pozbawione swoistego wdzięku, chociaż wszędzie już widoczne są ślady rąk ludzkich.
- Jan Galicz

2

Odp: Wadowice i okolice

a tylko w tym muzeum można go dostać baca ?

"Tak jak zawsze, kiedy zdarza mi się widzieć coś niebywałego, żałowałem, że nie ma ze mną miłych sercu ludzi, żeby mogli oni też swoje zatroskane oczy widokiem czystym uradować i przemyć, zasługują przecież na to nie mniej niż ja, albo bardziej"  /E. Stachura/

3

Odp: Wadowice i okolice

tam wiem, że na 100% Czy są obecnie w księgarni w Andrychowie - nie było już ponad rok temu, obecnie - nie wiem. Czasami są na allegro

----------------------------------------
Największą ozdobą naszego Beskidu [...] są jego urocze doliny. Wprawdzie dawno już straciły one charakter pierwotności i dzikości, [...] ale mimo wszystko nie są pozbawione swoistego wdzięku, chociaż wszędzie już widoczne są ślady rąk ludzkich.
- Jan Galicz

4

Odp: Wadowice i okolice

dziękuję za info. Wypadałoby go zdobyć i mieć smile

"Tak jak zawsze, kiedy zdarza mi się widzieć coś niebywałego, żałowałem, że nie ma ze mną miłych sercu ludzi, żeby mogli oni też swoje zatroskane oczy widokiem czystym uradować i przemyć, zasługują przecież na to nie mniej niż ja, albo bardziej"  /E. Stachura/

5

Odp: Wadowice i okolice

Ciekawa pozycja. Jak będę w Wadowicach to na pewno go kupię, bo i cena nie wygórowana

6

Odp: Wadowice i okolice

lowell79 napisał/a:

Jak będę w Wadowicach to na pewno go kupię, bo i cena nie wygórowana

no dokładnie, aż dziwna za tak wypasioną objetościowo książkę big_smile

"Tak jak zawsze, kiedy zdarza mi się widzieć coś niebywałego, żałowałem, że nie ma ze mną miłych sercu ludzi, żeby mogli oni też swoje zatroskane oczy widokiem czystym uradować i przemyć, zasługują przecież na to nie mniej niż ja, albo bardziej"  /E. Stachura/

7

Odp: Wadowice i okolice

na pewno wam się spodoba wink Ja nie żałuję zakupu i ba Jest to chyba pierwszy przewodnik przed Trusiem w którym są dobrze wysokości podane szczytów Tak na 80-85% Co też jest dużym sukcesem autora

----------------------------------------
Największą ozdobą naszego Beskidu [...] są jego urocze doliny. Wprawdzie dawno już straciły one charakter pierwotności i dzikości, [...] ale mimo wszystko nie są pozbawione swoistego wdzięku, chociaż wszędzie już widoczne są ślady rąk ludzkich.
- Jan Galicz