Temat: Skornica

Skornica jest niewysokim szczytem położonym w Zagórniku. Składa się z dwóch wierzchołków: wschodniego Skornicy o wysokości 505 m i zachodniego Kamienia (Grapy) o wysokości 500 m.
Pomiędzy tymi wierzchołkami znajduje się Krzyż Jubileuszowy. Skornica jest jednym z niewielu szczytów w Beskidzie Małym z którego roztaczają się widoki we wszystkie strony, bowiem stoki tego wzniesienia porastają niezbyt gęsto lasy z największą osobliwością botaniczną Beskidu Małego - podejźrzon marunowy. Przez ten teren przebiega jeden szlak turystyczny prowadzący z Rzyk do Inwałdu, wzdłuż którego umiejscowionych jest kilka kapliczek.

2

Odp: Skornica

Widać, że okolica ładnie wygląda w miesiącach - maj, czerwiec - kiedy kwitnie większość roślin smile Niestety nie szedłem tym grzbietem sad

http://szlakiibezdroza.blogspot.com/  - wszystko na czasie .

Okolica ta wygląda ładnie też w zimie. Oto zdjęcie Skornicy z obecnego miesiąca smile

4

To zimowe z dalszej perspektywy wink

5

e widzę, że Darek robił zdjęcie tuż z nad przeł. Biadoszowskiej A

----------------------------------------
Największą ozdobą naszego Beskidu [...] są jego urocze doliny. Wprawdzie dawno już straciły one charakter pierwotności i dzikości, [...] ale mimo wszystko nie są pozbawione swoistego wdzięku, chociaż wszędzie już widoczne są ślady rąk ludzkich.
- Jan Galicz

baca napisał/a:

e widzę, że Darek robił zdjęcie tuż z nad przeł. Biadoszowskiej A

Dokładnie Baca z tego miejsca smile

7

Jako że mieszkam dosłownie u stóp tego pagórka, zwanego u nas po prostu Groniem (z nazwą Kamień jeszcze się nigdy w praktyce nie spotkałem ) wrzucam kilka zdjęć wykonanych gdzieś w miedzy czasie podczas spacerów po jego urokliwych zboczach smile 

I taka oto panoramka na Zagórnik  wink

Jak nadarzą się w najbliższym czasie jakieś lepsze warunki pogodowe, to postaram się jeszcze wykonać i wrzucić coś więcej w kierunku południowym i zachodnim w którym wspaniale widać praktycznie z najbliższej perspektywy całe pasmo Beskidu Małego od Gancarza po Hrobaczą Łąkę  wink

8

No i ładne fotki. smile

9

Ładne, zieloniutko tak  wink a na panoramce szeroko widać   big_smile

Wokół góry, góry i góry...i całe moje życie w górach, ileż piękniej drozdy leśne śpiewają,niż śpiewak płatny na chórach. Wokół lasy, lasy i wiatr...i całe życie w wiatru świstach. Wszyscy, których kocham, wita was modrzewia ikona złocista. (J.Harasymowicz) smile

10

No już się nie mogę doczekać kiedy znów będzie tak zielono ,ale puki co jak jest biało, ma się narty na nogach i coś na rozgrzanie to też tam jest fajnie  smile
A co do panoramki to najlepiej ją otworzyć w nowym oknie to będzie i szerzej i bliżej widać  wink

ooo jak pięknie zielono smile a za oknem prawdziwa zima......

duszą w górach zbłądziłam, bo chciałam....

12

Bisqp napisał/a:

(...) A co do panoramki to najlepiej ją otworzyć w nowym oknie to będzie i szerzej i bliżej widać  wink

To oczywiste - od razu tak uczyniłam  wink - jak niby miałam stwierdzić, że szeroko widać?  lol

Wokół góry, góry i góry...i całe moje życie w górach, ileż piękniej drozdy leśne śpiewają,niż śpiewak płatny na chórach. Wokół lasy, lasy i wiatr...i całe życie w wiatru świstach. Wszyscy, których kocham, wita was modrzewia ikona złocista. (J.Harasymowicz) smile