1

Temat: Żar

Witajcie
Kilkukrotnie w relacjach z wycieczek po BM pojawiła się góra Żar jako miejsce konsumpcji. Poza browarem, który wszędzie jest taki sam - tzn. tak samo drogi  wink  wzmiankowaliście o jakiejś pizzy itd.
Czy na Żarze można coś w miarę niedrogiego przekąsić  (np. do 20 zł), czy jest tam ogólnodostępna ubikacja (możliwość umycia rąk i nie tylko) w ramach lokalu gastronomicznego, co polecacie do zjedzenia poza wspominaną pizzą (czy to gotowiec z mikrofali czy wypiekana miejscowo? ).
Może ktoś będzie tam w najbliższy week i pstryknie foto menu?
Jeśli jest tam jakaś masakra cenowa to czy przy przekraczaniu zapory w Porąbce jest jakiś sklepik z kiełbasą i browarem?

2

Odp: Żar

Na Żarze można zjeść fastfood i wypić piwo. Niewiele ma to wspólnego z dobrą kuchnią. Poza tym można kupić suveniry - ciupagi, baloniki, gwizdki i masę innego taniego śmiecia. W letnie ładne dni są tam tłumy ludzi. Osobiście omijam takie "Krupówki" szerokim łukiem (no chyba że już muszę).

"Because it's there" (G. Mallory)
Moje galerie: https://get.google.com/albumarchive/105 … source=pwa

3

Odp: Żar

Pizza jest wypiekana na miejscu. Ja o ile dobrze pamiętam jadłem podczas MSB kwaśnicę. Z kibla chyba nie korzystaliśmy. "Umyło" nas dość dokładnie na odcinku Hrobacza-Żar lol

I jeszcze link do oferty:
http://www.pizzadominium.pl/miedzybrodz … ar/cennik/

"Picie wódki, to jest wprowadzanie elementu baśniowego do rzeczywistości."
Jan Himilsbach

4

Odp: Żar

Na Żarze jest pizzeria Dominium. Pizza dobra (kwestia gustu). pan kreci ciasto aż miło. Oprócz tego w menu jest wszystko co serwuje sieć Dominium. Za 20 zł można już coś wybrać. Kibelek zewnętrzny na żetonik dla klientów pizzerii, ale jak się ładnie panią poprosi, to da  smile

5

Odp: Żar

Bardzo dziękuję. To chyba najwyżej położona (lub jedna z najwyżej? ) pizza Dominium w Polsce  smile
Widzę, że za 2 dychy da się wtrącić schaboszczaka z frytkami lub jakis placek po zbójnicku.
Ale dychacza za zupę (kwaśnica) nie dam  smile

6

Odp: Żar

Czy ktoś wię jak na obecną chwilę wygląda sytuacja na górze Żar z gastronomią? Można się tam napić herbaty ,ogrzać się?

Góroczub.