1

Temat: Ciekawe spotkania w Klubie Podróżnika Koła PTTK „CHAŁUPA” - Andrychów

Spotkanie z Agnieszką Kerr - 6500 MIL MORSKICH ŻEGLUGI PRZEZ PACYFIK
OD PANAMY DO NOWEJ ZELANDII

Pani Agnieszka na stałe mieszka w Roczynach, cztery lata temu kupiła tam dom. Wspólnie z mężem, który pochodzi z Australii, mają dwie córki Zoey (6 lat) i Emilię (4 lata), które są dzielnymi towarzyszkami podróży.

                  https://cdn.radioandrychow.pl/uploads/2023/10/Klub-P.-2023.10.24-A.-Kerr-plakat-638x900.jpg

Gdzie : Sala bankietowa Restauracja na Starym Tartaku w Andrychowie
Kiedy : Wtorek 24 października godz. 18.00

Agnieszka Kerr zabierze nas w podróż wodami Oceanu Spokojnego od Panamy poprzez Galapagos, wyspy Polinezji Francuskiej, (Markizy, Tuamotu, Bora-Bora, Tahiti), Wyspy Cooka, Samoa, Tonga, Fidżi, aż do Nowej Zelandii. Odwiedzimy wyspy znane z oszałamiającego naturalnego piękna, bogatego dziedzictwa kulturowego i unikalnych ekosystemów. Każda ma własne tradycje, języki i zwyczaje, a wiele z nich jest domem dla rdzennych społeczności. Będziemy podróżować śladami Darwina, Kapitana Cooka. Będziemy odkrywać podwodny świat – nurkować z wielorybami, rekinami, płaszczkami i wieloma innymi fascynującymi stworzeniami morskimi.

Wstęp wolny.

Ostatnio edytowany przez nena (2024-01-27 18:17:25)

"Tak jak zawsze, kiedy zdarza mi się widzieć coś niebywałego, żałowałem, że nie ma ze mną miłych sercu ludzi, żeby mogli oni też swoje zatroskane oczy widokiem czystym uradować i przemyć, zasługują przecież na to nie mniej niż ja, albo bardziej"  /E. Stachura/

2

Odp: Ciekawe spotkania w Klubie Podróżnika Koła PTTK „CHAŁUPA” - Andrychów

Spotkanie z Dorotą i Rafałem Janoszami - NAMIBIA. Afryka na pełnej petardzie

https://scontent.fktw1-1.fna.fbcdn.net/v/t39.30808-6/417490216_703095208602369_5292321167196904163_n.jpg?_nc_cat=101&ccb=1-7&_nc_sid=3635dc&_nc_ohc=bAQRo391eYYAX8rW0d8&_nc_ht=scontent.fktw1-1.fna&oh=00_AfDeXGu_L6ynYO-s9FDtYH3dKITECIKeKz-95fhCgUbvpg&oe=65B95706

Gdzie : Sala bankietowa Restauracja na Starym Tartaku w Andrychowie
Kiedy : Wtorek 13 lutego 2024 godz. 18.00

Opowieści o 16-dniowej wyprawie do Namibii. 14 osób i 4 samochody terenowe, które były „ich domami” – spali w namiotach na dachach samochodów. Przejechali 3300 km, z czego większość bezdrożami. Podzielą się informacjami w jaki sposób podróżować w tak dzikim terenie by wszyscy wrócili cali i zdrowi. Odwiedzimy ciekawe miejsca: wydmy z cmentarzyskiem akacji, baśniowe wodospady, będziemy podróżować korytem rzeki Hoanib River, udamy się w rejs do fok, delfinów, wielorybów i na safari w rezerwacie dzikich zwierząt. Spotkamy ludzi z plemion Damara, Himba i Herero.

Wstęp wolny.

"Tak jak zawsze, kiedy zdarza mi się widzieć coś niebywałego, żałowałem, że nie ma ze mną miłych sercu ludzi, żeby mogli oni też swoje zatroskane oczy widokiem czystym uradować i przemyć, zasługują przecież na to nie mniej niż ja, albo bardziej"  /E. Stachura/

3

Odp: Ciekawe spotkania w Klubie Podróżnika Koła PTTK „CHAŁUPA” - Andrychów

Spotkanie z himalaistą Mariuszem Hatalą - MEROWAY - po nepalsku „Moja Droga”

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczNHWhO39alqX7yvSrPsm3WzQt1gSYu8yaioHx8mwnmLQftIdqEzQoEZkJBVDDBywxbPwksOegAKnfVeBD8Ntmp-PIatUbr9N375nRpB3v7k_bqLPwthnr2hid3_9tRUfd9xXTrazUGTOEMF0Bu1ScwmUQ=w748-h1057-s-no?authuser=0

Gdzie : KLUB PODRÓŻNIKA KOŁA PTTK „CHAŁUPA”
Sala bankietowa Restauracji na Starym Tartaku w Andrychowie

Kiedy: Wtorek 28 maja 2024 godz. 19.00

Mariusz Hatala – to mieszkaniec Rzyk w Beskidzie Małym, himalaista, członek Kadry Narodowej we Wspinaczce Wysokogórskiej, ratownik medyczny, żołnierz. Dla przyjaciół – Hati. W 2019 r. wyróżniony nagrodą kwartalnika Taternik za „Pierwsze Polskie Zimowe wejście na Chan Tengri” w zespole z Piotrem Krzyżowskim. Uczestnik akcji ratunkowej pod Annapurną, gdzie wraz z Adamem Bieleckim ocalił życie indyjskiego wspinacza Anuraga Maloo.

„Opowiem o mojej górskiej pasji wspinaczkowej i zawodowej, determinacji i motywacji oraz porażkach i trudnych momentach, które doprowadziły mnie do miejsca, w którym teraz się znajduję. A mianowicie do zdobycia dwóch ośmiotysięczników Broad Peak i K2 w 9 dni, wytyczaniu wraz z Adamem Bieleckim nowej drogi na północno-zachodniej ścianie Annapurny i akcji ratunkowej Anuraga Maloo.”

Wstęp wolny!

"Tak jak zawsze, kiedy zdarza mi się widzieć coś niebywałego, żałowałem, że nie ma ze mną miłych sercu ludzi, żeby mogli oni też swoje zatroskane oczy widokiem czystym uradować i przemyć, zasługują przecież na to nie mniej niż ja, albo bardziej"  /E. Stachura/