logo

Mapa Chatki Beskidu Małego

Chatki Beskidu Małego# Nazwa Schroniska Opis
1 Chatka Gibasówka Chatka Gibasówka jest to prywatna chatka znajdująca się na Gibasach w paśmie Beskidu Małego. Jej właścicielem jest sympatyczny Pan Staszek - prawdziwy chatar z zamiłowania. Zarówno chatar i piękny stary dom tworzą niesamowity klimat.
2 Chatka na Potrójnej Jedno z bardziej wyjątkowych miejsc noclegowych w Beskidzie Małym. Niepowtarzalny widok z tarasu na Babią Górę i prześwitujące Tatry. Miła atmosfera i przystępne ceny. Chatka dysponuje 20 miejscami do spania w wieloosobowych pokojach.
3 Chatka pod Potrójną Studenckie Turystyczne schronisko Pod Potrójną stanowi bazę noclegową powstałą z mającej ponad sto lat, drewnianej góralskiej chałupy. Zaopatrzone jest we wszystko to, co potrzebne i konieczne dla każdej osoby turysty.
4 Chatka Rogacz Chatka prowadzona jest przez Stowarzyszenie Miłośników SST "Na Rogaczu". Położone jest na wysokości 828 m. n.p.m., na zboczach góry Rogacz, w Beskidzie Małym w paśmie Magurki Wilkowickej. W pobliżu znajdują się szlaki prowadzące do schroniska PTTK na Magurce. Schronisko czynne jest latem, w ferie oraz w weekendy od 18.00 w piątek do 14.00 w niedzielę. Po wcześniejszej rezerwacji, dla grup powyżej 10 osób, możliwe jest otwarcie schroniska w innych terminach. Obecnie koszt noclegu na Rogaczu to 25 złotych.
5 Chatka KTG Limba na Trzonce Chatka Limba na Trzonce, a w zasadzie chatka Klubu Turystyki Górskiej "Limba" na Trzonce znajduje się w Paśmie Bukowskiego Gronia w Beskidzie Małym. Ściślej znajduje się w przysiółku Trzonka - na stoku szczytu Trzonka wznoszącego się na 729 m n.p.m., w okolicy Przełęczy Bukowskiej (635 m n.p.m). W pobliżu miejsca gdzie szlak żółty z Targanic łączy się z zielonym grzbietowym szlakiem , biegnącym z Przeł. Kocierskiej do Porąbki.

Polecane strony